Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Uczestnicy szkolili się online

   W dniach 22, 23 i 29 marca 2022 roku nasi uczestnicy wzięli udział w trzech szkoleniach realizowanych w ramach projektu: „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kuźnią wielkopolskich talentów”.
    
    "Dnia 22 i 23 marca, we wtorek i środę, odbyły się szkolenia online. Pierwsze było o stresie. Opowiadała pani jak sobie radzić ze stresem. Dowiedzieliśmy się, że są dwa typy stresu: negatywny i pozytywny. Pani też zadawała różne pytania, jak ktoś chciał odpowiadać to podchodził do komputera. Drugie szkolenie dotyczyło komunikacji i burzy mózgu. Dowiedzieliśmy się jak siebie oceniać i opisywać się. Również nauczyliśmy się dwóch języków: Szakala i Żyrafy. Obejrzeliśmy również dwa filmiki. Pierwszy o emocjach a drugi o języku żyrafy i szakala. Obydwa szkolenia były ciekawe, dużo się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy się jak radzić sobie w życiu"- Maciej Wyszomirski.
 
    "W dniu 22 i 23 marca odbył się cykl szkoleń. W pierwszy dniu mowa była o stresie a w drugim cyklu o komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Szkolenie było interesujące, padło w nim wiele ciekawych pytań, które dotyczyły naszych mocnych i słabych stron. Odpowiadaliśmy na trudne i ciekawe pytania. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy byli zaangażowani, mogli wykazać swoją spontaniczność. Dowiedzieliśmy się jak człowiek walczy ze stresem i emocjami, które wynikają ze słabych stron, jak i mocnych stron. Musimy dużo pracować nad samym sobą i nad swoim umysłem, mieć pewną wiedzę. Dzięki takim szkoleniom możemy pogłębiać wiedzę ogólną" - Przemysław Kaniewski.
 
    "29 marca odbyło się szkolenie z zakresu projektowania i organizacji czasu. Dowiedzieliśmy się jak realizować swoje plany, marzenia, jak radzić sobie z wydatkami. Pani prowadząca szkolenie zadawała nam zagadki, które musieliśmy rozwiązać. Szkolenie było bardzo ciekawe i intersujące. Dowiedzieliśmy się co to jest projekt, jak pracować w grupie i na co przeznaczać nasz budżet" - Przemysław Kaniewski.
 
    "W dniu 29.03.2022 r. było szkolenie - projektowanie, malowanie drzewa, dachu, komunikacja. Podobał mi się ten projekt przed laptopem" – Cezary Janiszewski.
 
     22 i 23 marca o godzinie 9:00 w naszym warsztacie odbyło się szkolenie psychologiczne on-line. W zajęciach wzięła udział grupa osób od 18 do 40 roku życia. Tematem pierwszej części zajęć był stres. Prowadziła je pani profesor „Uniwersytetu Adama Mickiewicza” w Poznaniu. Pani mówiła nam jak sobie radzić z sytuacjami stresowymi oraz wymieniliśmy się jakie mogą być pomysły na zapobieganie stresu. W szkoleniu łączyliśmy się z uczestnikami WTZ Gębice oraz Jastrowie. 2 Częścią zajęć był temat komunikacji z drugą osobą i wyrażanie swoich emocji. Wiem, że to nie jest łatwe powstrzymać własne emocje. Dowiedzieliśmy się też, że krzyk można nazwać językiem szakala a mowę spokojną językiem żyrafy. Końcowy temat zajęć szkoleniowych to projektowanie. Tutaj pracując w grupie mogliśmy stworzyć własny projekt. Zajęcia uważam za pożyteczne i interesujące - Asia Kienic.
 
    W dniach 22, 23 i 29 marca 2022 roku odbyły się szkolenia: „Empatia” „Spróbujmy razem, „Projektowanie”. W czasie szkolenia były przerwy, także na śniadanie. Pierwszego dnia mieliśmy zajęcia o stresie oraz o punktualności. Dowiedzieliśmy się jak zwalczać stres np.: przez chodzenie na spacer czy jazdę na rowerze. Drugim tematem była asertywność oraz punktualność. Pokazywano nam na przykładzie materiałów obrazkowych. Szkolenia pomogły mi zrozumieć wiele rzeczy, jak radzić sobie w życiu osobistym, oraz jak pomagać ludziom słabszym. Szkoda tylko, że odbyło się online - Wiesława Paprzycka.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261