Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Druga wizyta w "Cerplaście"

Druga grupa uczestników naszego Warsztatu, w ramach treningu umiejętności zawodowych, 15 marca 2016r. odwiedziła zakład "Cerplast" w Oleśnicy.

"W zakładzie robią części plastikowe do samochodów, pralek. Próbowałam uczyć się nakładania gumek na plastik. Było tam dużo maszyn i duża hala. Wyjazd był niesamowitym przeżyciem" - Agnieszka Troszczyńska.


Przypominamy, że Warsztaty Terapii Zajęciowej powołano ustawą w 1991 roku. W ustawie lakonicznie stwierdzono, iż przeznacza się je dla osób niepełnosprawnych całkowicie niezdolnych do pracy zarobkowej, dla których terapia zajęciowa jest formą rehabilitacji społecznej. O rehabilitacji zawodowej nie wspomniano ani słowem. Zrobiono to dopiero później, nakładając na WTZ nowe zadanie rehabilitacji zawodowej. Odtąd Warsztat ma być placówką pomagającą uczestnikom „pozyskanie lub przywrócenie umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia”.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261