Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Niezwykła lekcja w Szkole Podstawowej w Stróżewie

            Dnia 18 maja 2017 roku wybrane osoby, wraz z Danką, pojechały do Szkoły Podstawowej w Stróżewie. Tam Danka włączyła dzieciom krótki film pokazujący co robimy w Warsztacie. Po filmiku jako pierwsza opowiedziałam o swoich książkach. Pozostali powiedzieli kilka słów o swoich pracach. Na koniec dzieci dały nam ozdobne, papierowe pudełeczka i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Bardzo mi się podobał ten wyjazd - Paulina Kowalska.

       Dzisiaj byliśmy w Stróżewie w Szkole Podstawowej. Był tam pokazany krótki filmik o nas i o tym, co robimy w pracowniach: komputerowej  (pisanie artykułów, fotografowanie ), gospodarstwa domowego ( przygotowywanie ciepłych posiłków), stolarskiej ( szlifowanie ramek ), ceramicznej (lepienie z gliny naczyń, doniczek ), ogrodniczo – plastycznej (dekorowanie choinek z krepy i z szyszek, robienie kompozycji z kwiatów ) i rękodzielniczej ( wyszywanie obrazków haftem krzyżykowym, robienie na drutach ). Mamy też salę rehabilitacyjną, którą prowadzi Wojtek Chyra i pani Wioletta Jakubczak, która jest pielęgniarką. W biurze rządzi nasza pani kierownik Gosia Staszewska a pani Małgorzata Sieradzka prowadzi papierową robotę bo jest księgową.
Do szkoły pojechaliśmy, aby pokazać nasze prace i pochwalić się naszymi zdolnościami. Joanna Kienic potrafi wyszywać obrazek haftem krzyżykowym, a Jola Kowal robi piękne rzeczy na drutach i na szydełku – poszewki, szal a nawet kwiaty w doniczce. Cezary Janiszewski potrafi lepić z gliny jeże, a Jacek Furlatowski pokazał jak można lepić małe doniczki z wałeczków. Ja pokazałem pani nauczycielce i uczniom moje rysunki, na których są zwierzęta a także postaci z bajek czy filmów. Przyszedł nawet pan dyrektor. Na lekcji robiłem też zdjęcia - Marcin Miklejewski.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261