Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Deszczowo pożegnaliśmy lato w Osieku

             Dnia 10 września 2017r. razem z uczestnikami z WTZ w Chodzieży pojechaliśmy do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Odbyła się tam impreza pt.: "Pożegnanie lata". Podzieleni zostaliśmy na grupy i pod opieką instruktorów i pani kierownik zwiedzaliśmy zabytkowe chaty i wiatraki. Przy każdej chacie odbywały się prezentacje, np. haftu ludowego, wyrobów garncarskich itp. Mogliśmy zobaczyć jak powstaje gliniany garnek na kole garncarskim. W niektórych chatkach można było skosztować i zakupić regionalne potrawy, np.: babeczki marchewkowe, drożdżowe bułeczki, sery z różnymi dodatkami, chleb własnego wypieku. Można też było zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, lub z powidłami. Były także ciepłe zupy: grochówka, gulaszowa, a także kiełbasa z grilla. Między domami znajdowały się stoiska z wytworami rękodzielniczymi. Kupiliśmy sobie pamiątki. Był też pokaz kiszenia kapusty. W jednej chacie pani prząśniczka siedziała przy kołowrotku i przędła nici z lnu. Mimo niesprzyjającej pogody, bo spadło sporo deszczu, humory nam dopisywały i było fajnie. Spędziliśmy razem miłe, niedzielne popołudnie. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli w Osieku, do zwiedzenia skansenu- Paulina Kowalska i Kasia Skrzypczak.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261