Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Wyjazd do Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile

   Dnia 30 maja 2019 roku pojechaliśmy pociągiem do Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile.  Niektórzy z nas jechali pierwszy raz koleją. Był to wyjazd  zawodowy. Po przyjściu do zakładu spotkaliśmy się w sali narad z pracownikiem ZAZ-u, któremu zadawaliśmy pytania. Później poszliśmy zwiedzać  działy: porządkowy, krawiecki, opakowań i montażu.

    By móc pracować w ZAZ-ie trzeba złożyć cv oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Pracownik przyjmowany jest najpierw na okres próbny. Za wykonaną pracę zarabia się około 900 złotych. Praca dla osoby niepełnosprawnej trwa 3 godziny i 51 minut w tym pracownikowi przysługuje 20 minut przerwy. Praca jest dwuzmianowa. Urlop trwa 26 dni. Pracownik niepełnosprawny ma dodatkowo 20 dni na wizyty lekarskie i turnus rehabilitacyjny. Można starać się o dofinansowanie dojazdów do pracy. Najlepszym pracownikom przydzielane są  premie kwartalne, uznaniowe, niekiedy nawet  w wysokość  300  złotych. Jeżeli pracownik jest chory to musi dostarczyć  zwolnienie lekarskie, tak zwane L4. Podczas choroby dostaje niższe wynagrodzenie. Gdy pracownik osiągnie wiek emerytalny to przechodzi na emeryturę. Po godzinach pracy pracownicy niepełnosprawni mogą korzystać z rehabilitacji, masażu, muzykoterapii oraz pomocy pracownika socjalnego. Każdy ma prawo również do szkoleń zawodowych. Poza tym organizowane są wycieczki i spotkania integracyjne.

     Nasze przemyślenia po wizycie w ZAZ-ie:

„Ja uważam, że jest tam aktywnie i w porządku. Pracuje się tam poważnie. Nie jestem pewien czy dałbym tam radę pracować” – Adrian.

„Nie dałbym rady tam pracować” – Hubert.

„Podobało mi się w ZAZ-ie. Niestety mam duży problem z dojazdem do Piły” – Paulina.

„Nie widzę się tam” –Agnieszka.

„Niestety nie widzę się tam ze względu na moją niepełnosprawność fizyczną” – Paulina.

„Mógłbym pracować w terenie. Polubiłbym to” – Szymon.

„Mogłabym układać chusteczki” – Anna.

„Mógłbym pracować w ZAZ-ie” – Jacek.

„Podobało mi się, ale zdecydowanie jest tam za daleko” – Piotr.

   Po wyjściu z ZAZ-u poszliśmy do centrum handlowego Vivo. Wyjazd bardzo nam się podobał, było interesująco i miło spędziliśmy  czas.  Takie wyjazdy mogłyby być organizowane częściej.

W wyjeździe uczestniczyli: Joanna Kasperska, Anna Sass, Paulina Kowalska, Paulina Opara, Agnieszka Troszczyńska, Piotr Sobkowski, Piotr Maćkowiak, Jacek Furlatowski, Szymon Płonka, Hubert Skrzypczak, Adrian Szajowski, Eleonora Goral, Danuta Drzewiecka-Piechowiak i Elżbieta Smocikowska.               

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261