Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

        27 października 2017r. nasi uczestnicy, razem ze swoimi rodzicami, już po raz trzeci wzięli udział w projekcie "Akademia ONI III" - wsparcie otoczenia osób niepełnosprawnych. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podczas zajęć rodzice, wspólnie ze swoimi dziećmi, wzięli udział w warsztacie kulinarno - cukierniczym i rzemieślniczym.

24 października poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży na II KWARTALNĄ UCZTĘ LITERACKĄ - BIBLIOTEKA TOUR.. Dotyczyła ona podróży. Najpierw byliśmy w wypożyczalni, gdzie pani Honorata zaprosiła nas do zabawy z lornetką. Mogliśmy poczuć się jak na prawdziwym safari z egzotycznymi zwierzętami. Następnie w czytelni pani Joanna opowiadała o swoich podróżach, np. do Wrocławia, Paryża. Potem posłuchaliśmy opowiadania pana Pawła, który odwiedził wiele krajów, np. Turcję.Na koniec wzięłam udział w quizie multimedialnym i odpowiadałam na pytania używając swojego smartfona. Bardzo mi się podobało, był to naprawdę udany dzień - Paulina Opara.

     W bibliotece patrzyłam przez lornetkę i wyszukiwałam zwierzęta, a także wzięłam udział w zabawie w odgadywanie przedmiotów, które znajdowały się w plecaku. Miałam zawiązane oczy i udało mi się rozpoznać portmonetkę. Następnie słuchałam opowieści o podróżach i oglądałam zdjęcia, oraz pamiątki. Były tam różne czapki, w których na końcu zrobiliśmy sobie zdjęcie. Bardzo podobało mi się to spotkanie - Agnieszka Troszczyńska.

     W bibliotece było spotkanie z panią Joanną Łapacz, która podróżowała po różnych krajach. Była np. w Maroku, Pradze, Paryżu i innych. Następnie pan Paweł Kujawa opowiedział o swoich podróżach. Był np. w Indiach, Armenii, Gruzji. Miał też pamiątki z tych krajów: czapki, flet, bębenek i inne rzeczy, które mogliśmy obejrzeć. Bardzo mi się podobało, szczególnie opowieści o podróżowaniu - Paulina Kowalska.

W piątek 20 października 2017r. uczestniczyliśmy w VIII PILSKICH SUBREGIONALNYCH TARGACH PRACY I KARIERY, na których zaprezentowana została oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy.

"Na targach pracy były różne stoiska pracodawców. Można było także zapoznać się z ofertą edukacyjną (np. Szkoła Policyjna w Pile). Chętni mogli się uczesać lub zrobić sobie makijaż. Byliśmy też na ciekawym pokazie chemicznym. Na targach bardzo mi się podobało" - Paulina Opara.

     W sobotę, 30 września 2017, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży, swój 10. Jubileusz obchodziło Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek "Różowa Wstążeczka". Na imprezie nie mogło zabraknąć naszego stoiska, na którym można było oglądać i kupować parce wykonane przez naszych uczestników.  Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji, między innymi odbył się "Pierwszy różowy bieg charytatywny.

W dniu 29 września 2017r.  odbyła się w Warsztacie dyskoteka, którą zafundowały nam dziewczyny z okazji Dnia Chłopaka. Na dyskotece były niezłe utwory,  dobrze się bawiłem. Była miła i radosna atmosfera. W przerwie dostaliśmy fajny prezencik - bokserki oraz czekoladę z orzechami. Dziękujemy dziewczynom za pamięć.   

  Przemysław Kaniewski  

 

Projekt "AKADEMIA ONI II"

28 października 2016r. 10. uczestników, razem ze swoim rodzicem, wzięło udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie "Empatia". W ramach projektu zostały zrealizowane warsztaty kulinarne i ceramiczne.

 

 

"Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju".

 

20 października 2016r.  uczestniczyliśmy w spotkaniu z Kariną Kończewską, autorką książki "Droga do marynarza". Spotkanie odbyło się w Centrum Aktywności Seniora w Chodzieży.

"Pani Karina napisała książkę o swoim życiu, miała kilka operacji. Dostałam od niej autograf. Sama chciałabym napisać książkę o swoim życiu. Podobało mi się to spotkanie" - Agnieszka Troszczyńska.

"Spotkanie z panią Kariną bardzo mnie wzruszyło, ponieważ przeszła wiele operacji na nodze i była w stanie śmierci klinicznej. Jest bardzo energiczną osobą, nie poddaje się, idzie myślami do przodu, a nie wstecz, ma małą córeczkę, która w styczniu będzie miała roczek. Na spotkaniu było bardzo dużo ludzi, warto było pójść. Takich spotkań mogłoby być o wiele więcej. Łezka zakręciła się w oku..." - Wiesława Paprzycka.

"Wrażenia ze spotkania są niesamowite. Najbardziej zafascynowało mnie opowiadanie o życiu pani Kariny. Uważa ona, że nie można się poddawać mimo trudności, trzeba działać. Nie warto przejmować się chorobą" - Jolanta Kowal.

W czwartek, 20 października 2016, 30. Urodziny obchodził nasz uczestnik Hubert, który poczęstował wszystkich pysznym tortem.

 

Kochany Hubercie!

Wszystkiego najlepszego
w dniu Trzydziestych Urodzin,
szczęścia bez miary, bezkresnej miłości,
prawdziwych, szczerych przyjaźni,
promiennego uśmiechu każdego dnia,
oraz osiągnięcia wszystkich zamierzonych
celów życiowych


życzą uczestnicy
i kadra WTZ w Chodzieży.

 

Niedawno uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym z uczniami Zespołu Szkół Licealno - Gimnazjalnych w Ratajach. 27 października mieliśmy przyjemność gościć uczniów w naszym Warsztacie. Tak o spotkaniu pisze nasza uczestniczka Joanna Kienic:

"27 października, we wtorek, mieliśmy w naszym Warsztacie drugie spotkanie z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ratajach. Tym razem zwiedzili nasze pracownie. Uczniowie też próbowali swoich sił manualnych w czasie naszych zajęć - to bardzo sympatyczne osoby. W pracowni ogrodniczo –plastycznej wspólnie dekorowaliśmy choinki. Na zakończenie spotkania mieliśmy słodki poczęstunek i mogliśmy się jeszcze bardziej zintegrować. Myślę, że takie spotkania powinny odbywać się częściej".


22 października 2015r. pożegnał się z nami instruktor Wojciech Retz, który pracował z nami przez kilkanaście lat.
Wojciechu bardzo Ci dziękujemy za te lata współpracy i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

"Wojtka poznałem jak przyszedłem na Warsztat. Śpiewaliśmy z nim piosenki, graliśmy na organach, braliśmy udział w przedstawieniach, które przygotowywał na Boże Narodzenie, udzielał się także w naszej warsztatowej gazetce. Wojtek bardzo lubił jeździć z nami na wycieczki, lubił sobie z nami pożartować i zawsze miał dobre serduszko. Bardzo go lubię, będzie mi go brakowało, mam nadzieję, że będzie nas odwiedzał.Życzę mu jak najlepiej i pozdrawiam miło i serdecznie". - Szymon Płonka.

 

 

 

W sklepie "Arka" w Chodzieży, ul. Reymonta można kupić piękne stroiki na groby, które wykonała pracownia ogrodniczo-plastyczna. Zapraszamy!

13 października 2015r. odbyło się spotkanie integracyjne naszych uczestników z uczniami Zespołu Szkół Licealno - Gimnazjalnych w Ratajach w ramach ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń".

Założeniem konkursu jest promowanie właściwych postaw wśród młodzieży, opartych na poszanowaniu wartości drugiego człowieka, respektowaniu prawa i zasad bezpieczeństwa, tolerancji oraz kształtowaniu poczucia przynależności do lokalnego społeczeństwa.

Pani Magda Przygoda, psycholog szkolny i organizator spotkania  słusznie stwierdziła, że spotkanie "stanowiło  dla uczniów doskonałą okazję do przełamania barier w kontakcie z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ponadto umożliwiło poznanie ich sposobu postrzegania świata, a także zarażenie się szczerą radością życia i otwartością na nowe doświadczenia, jakimi emanowali nasi goście".Serdecznie Witamy w naszym gronie pana Andrzeja, który jest nowym instruktorem w pracowni stolarskiej.
Życzymy panu dużo energii, wytrwałości, pomysłowości i dobrej współpracy.


1 października dla kilku z naszych uczestników był niezwykły ponieważ mogli oni, po raz pierwszy, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i rękodzielniczych ze swoimi rodzicami.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach partnerskiego projektu Stowarzyszenia Empatia wraz z Fundacją Marchewkowe Pole z Trzcianki. Projekt został dofinansowany przez środki PFRON-u będące w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji o projekcie przeczytacie na stronie internetowej:

http://www.akademiaoni.marchewkowepole.org/

28 października 2014 roku uczestnicy z pracowni rękodzielniczej i ogrodniczo - plastycznej byli zobaczyć, jak młodzież uczy się rożnych zawodów.

"Byliśmy w Centrum Edukacji Zawodowej. Przeszliśmy przez różne pracownie. Najpierw byliśmy w kuchni, potem w pracowni krawieckiej, elektrycznej, mechaniki samochodowej i fryzjerskiej. Mi najbardziej podobało się w pracowni fryzjerskiej, bo chciałabym być fryzjerką. Fajnie było też w kuchni, bo jedliśmy smaczną zupę czosnkową" - Katarzyna Skrzypczak.

 


Zachęcamy Was do odwiedzania strony Marketu Społecznego, na której znajdziecie także prace z naszego Warsztatu.

Bezpośredni link do naszego sklepu

"Market Społeczny. Nazwa powstała spontanicznie w ramach burzy mózgów przeprowadzonej na jednym ze spotkań zespołuWRK ZOP (Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych). Do tego dorzucone niebawem zostało hasło „Twoje zakupy mają sens!”. W markecie, jak to w markecie, o zakupy chodzi. Ale TEN market nie jest zwykłym sklepem!

Jest to przestrzeń wirtualna, w której promowane i sprzedawane są produkty powstałe głównie w Warsztatach Terapii Zajęciowej i w Spółdzielniach Socjalnych, ale także w Zakładach Aktywności Zawodowej.  To tam osoby z niepełnosprawnością w ramach aktywizacji społecznej i zawodowej wykonują różnorakie prace: malują, rzeźbą wykonują przedmioty z ceramiki, szyją itd". ( źródło: http://marketspoleczny.pl/o-nas/ ).

Na plakatach znajdziecie Państwo Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz ze swoimi wyrobami. Autorem prac jest Studio SOHO z Poznania.

Plakaty kampanii portalu marketspoleczny.pl

30 października 2013 roku pojechaliśmy do lasu do „ Ostoi Pod  Dębami”.   Mieliśmy   spotkanie z  leśniczym, który  opowiadał nam  o lesie i zwierzętach.  Bardzo mi się  podobało, było  fajnie.

Przy okazji  mieliśmy  ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Tekst:Paulina Opara

 


Piękna aura zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, dlatego też 23 października 2013r. wyruszyliśmy w trasę zdobywając Gontyniec. Podczas wędrówki obserwowaliśmy przyrodę, mieniącą się w jesiennych barwach, nauczyliśmy się poruszać szlakami turystycznymi
( szliśmy szlakiem czerwonym ) no i oczywiście doskonaliliśmy kondycję fizyczną.

Były też przygody - przejście przez strumyk wody czy wejście na wieżę obserwacyjną okazały się nie lada wyzwaniem, wszyscy jednak spisali się na medal!

W drodze powrotnej dotarliśmy także na plażę nad Jeziorem Karczewnik. Oczywiście był też czas na odpoczynek, posiłek i wygrzewanie się na słońcu. Wyprawę zaliczamy do tych bardzo udanych i już planujemy kolejną!


30  września   2013 roku na Warsztacie odbył się Dzień  Chłopaka.   Dziewczyny  zorganizowały dla chłopaków niespodziankę- rogaliki i kawę. Była dyskoteka, na której mogliśmy wspólnie potańczyć. Nasi faceci byli zadowoleni z tego dnia.

Tekst: Paulina Opara


Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W naszym Warsztacie trwają już oczywiście gorączkowe przygotowania, powstają świąteczne prace, do oglądania których zapraszamy do naszej galerii do działu: Boże Narodzenie.

W pracowni ceramicznej powstają  anioły, które mogą być pięknym prezentem dla Waszych bliskich, zdjęcia zobaczycie w dziale: Ceramika.

Wszystkich, którzy chcą w tradycyjny sposób przesłać życzenia dla swoich rodzin, znajomych i przyjaciół, zachęcamy do kupowania naszych kartek, wykonanych różnorodnymi technikami przez kilka pracowni.

Dnia 28 września 2012, w piątek, w Szamocinie w Klubie Krater, odbył się  koncert Zespołu „Na Górze” oraz były wystawione prace z dziedziny sztuki art brut. Organizatorem było Stowarzyszenie Na Górze oraz nasz Warsztat. Prace były wystawione do sprzedaży, uzyskane pieniądze były przeznaczone na aktywizację społeczną osób niepełnosprawnych. Na koncercie była atmosfera kameralna, zespół przygrywał swoje popularne utwory, które cieszyły się dużym powodzeniem. Moje wrażenia z koncertu były bardzo dobre,  pozytywne, nieźle się bawiłem.

Tekst: Przemo

Pozostałe zdjęcia w galerii

Dnia 26 października o godzinie 17:00 spotkaliśmy się w Restauracji "Piwnica Chodzieska" na "Jesiennej Integracji".

 

Dnia 26.10.2011 roku odbyła się „Jesienna Integracja” w „Piwnicy Chodzieskiej”. Spotkanie rozpoczęła instruktorka Danka przestawiając nową Panią Kierownik, powiedziała też kilka słów. Po słowach Danki rozpoczęła się część artystyczna, między innymi czytanie wierszy przez Jolę i Przemka, jak również śpiewanie wierszy przez Asie i Pana Wojtka. Później zagrał dla nas zespół Na Górze. Można było też kupić sobie sok, piwo, kawę, frytki, deser i porozmawiać. Przy wyjściu można było kupić tomiki z wierszami. Ja kupiłam sok pomaranczowy, był bardzo dobry, porozmawiałam też z Karoliną i Danielem. Mi się bardziej podobało pierwsza część. Myślę, że się udało i było dużo ludzi.

(tekst: Paulina   Kowalska )

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej galerii


Dnia 25 października odwiedzili nas uczestnicy i kadra WTZ z Warszawy. Mieliśmy możliwość poznać się i wymienić doświadczeniami.     
 
   

      

 

“chodź ze mną na spacer
chodź ze mną na kawę
chodź ze mną do kina
chodź ze mną potańczyć
chodź ze mną zaśpiewać
chodź ze mną chociaż na chwilę...”

Uczestnicy naszego Warsztatu serdecznie zapraszają na
"Jesienną Integrację"
która odbędzie się dnia 26 października ( środa), o godzinie 17:00
w Restauracji "Piwnica Chodzieska", ul. Wojska Polskiego 27 w Chodzieży.

SERDCZNIE WITAMY NOWĄ PANIĄ KIEROWNIK MAŁGORZATĘ STASZEWSKĄ. LICZYMY NA DOBRĄ WSPÓŁPRACĘ I ŻYCZYMY SPOKOJU I WYTRWAŁOŚCI W NOWEJ PRACY.

 

30 WRZEŚNIA POŻEGNALIŚMY NASZĄ PANIĄ KIEROWNIK, KATARZYNĘ ŚCIGAŁĘ, KTÓRA ODESZŁA NA NOWE STANOWISKO PRACY. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY JEJ ZA DOBRĄ WSPÓŁPRACĘ, WYROZUMIAŁOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ.

W NOWEJ PRACY ŻYCZYMY WIELE SUKCESÓW W POKONYWANIU NOWYCH PRZESZKÓD.