Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

24 marca 2017 roku, w piątek, pożegnaliśmy się z naszą psycholog panią Dominiką Armuszewską, która niestety nie będzie mogła dłużej z nami pracować. Naszą krótką, ale bardzo miłą i owocną współpracę, długo będziemy wspominać.

Pani Dominice życzymy wszystkiego dobrego, dalszego rozwoju zawodowego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

      "W piątek 17 marca byłam z grupą uczestników naszego Warsztatu na koncercie charytatywnym w Chodzieskim Domu Kultury. Koncert został zorganizowany dla chorej dziewczynki Ani Jaśkowiak, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na jej rehabilitację. Przy wejściu uczniowie rozdawali słodkie upominki - cukierki i ciastka. Koncert, w wykonaniu uczniów szkół i przedszkolaków, był wspaniały. Było dużo muzyki i piosenek współczesnych artystów. Było także przedstawienie "Mały książę". Podobał mi się chłopiec, który grał małego księcia, miał na imię Maksymilian. Wszystko było zgrane w wersji nowoczesnej i bardzo mi się podobało" - Katarzyna Skrzypczak.

Dnia 17 marca 2017 uczestnicy z pracowni stolarskiej pojechali do firmy STOL-MAR w Chodzieży, która zajmuje się projektowaniem i kompleksowym wykonawstwem mebli dla klientów indywidualnych i firm.


"Obserwowaliśmy jak robi się meble. Najpierw były wykonywane projekty komputerowo, było dużo maszyn. Mogliśmy też trochę popracować i razem zrobiliśmy szafkę. Poczęstowano nas też ciastkami i lemoniadą. Było w porządku" - Adrian Szajowski.

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet:


Tyle spokoju, ile tylko potrzebujesz,

tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,

tyle szczęścia, abyś nie oszalała z nadmiaru,

zaś miłości ponad wszystko

życzą chłopaki z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chodzieży.

 

Panowie dziękujemy za przepiękne kwiaty, poczęstunek i życzenia.

Razem z panem Dariuszem Sałatą - wiceprezesem Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej, 7 marca 2017 roku robiliśmy ostatnie poprawki budek lęgowych i wieszaliśmy je na drzewach na promenadzie przy jeziorze Miejskim.
Już za chwilę domki będą miały lokatorów! Mamy nadzieję, że już w maju będziemy mogli obserwować różne rodzaje sikor, wróble i mazurki przylatujące z pokarmem do swoich piskląt. Dzięki nim w naszych ogrodach będzie mniej szkodników!

Dziękujemy panu Darkowi za włączenie nas do akcji!

Danuta DP, Cezary J., Piotr S., Jacek F., Piotr M., Marcin M., Wojtek P.

Dnia 23 marca 2016 roku odbyło się coroczne Śniadanie Wielkanocne. Śniadanie rozpoczęło się o 10:30. Przyszli zaproszeni goście: pan wicestarosta Mirosław Juraszek, pan Arek Zimny, państwo  Ela i Bodo Kusche, pani Lucyna Brzeźniak, pani   Barbara Słowińska, pan Jan Kubacki, pan Tadeusz Dzido, ksiądz proboszcz Ireneusz Szypura, pan Tomasz Bartkowiak, pani prezes Wanda Ślesińska oraz lokalne media i prasa. Rozpoczęła pani prezes  Wanda Ślesińska, później kilka słów powiedział pan wicestarosta Mirosław Juraszek. Na końcu zabrał głos ksiądz proboszcz Ireneusz Szypura. Na śniadanie były potrawy: sałatka, jajka, żurek, szynka z nadzieniem, babki i placek. Później wszyscy uczestnicy dostali zająca czyli słodycze. Była miła atmosfera.

Tekst: Paulina Kowalska

Druga grupa uczestników naszego Warsztatu, w ramach treningu umiejętności zawodowych, 15 marca 2016r. odwiedziła zakład "Cerplast"w Oleśnicy.

"W zakładzie robią części plastikowe do samochodów, pralek. Próbowałam uczyć się nakładania gumek na plastik. Było tam dużo maszyn i duża hala. Wyjazd był niesamowitym przeżyciem" - Agnieszka Troszczyńska.


Przypominamy, że Warsztaty Terapii Zajęciowej powołano ustawą w 1991 roku. W ustawie lakonicznie stwierdzono, iż przeznacza się je dla osób niepełnosprawnych całkowicie niezdolnych do pracy zarobkowej, dla których terapia zajęciowa jest formą rehabilitacji społecznej. O rehabilitacji zawodowej nie wspomniano ani słowem. Zrobiono to dopiero później, nakładając na WTZ nowe zadanie rehabilitacji zawodowej. Odtąd Warsztat ma być placówką pomagającą uczestnikom „pozyskanie lub przywrócenie umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia”.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia składają faceci z WTZ Chodzież. Emotikon smile

Szczególne życzenia kierujemy do naszych pięknych koleżanek z naszego Warsztatu. To dzięki Wam każdy dzień jest piękniejszy, a otaczający nas świat staje się lepszy!

8 marca 2016 roku grupa uczestników, w ramach treningu umiejętności zawodowych, zwiedziła zakład "Cerplast" w Oleśnicy koło Chodzieży.

"Opieramy się na produkcji elementów z tworzyw sztucznych metodą wtrysku do 2 kg.Obecnie w naszej ofercie znajdują się: - wyroby dla przemysłu AGD, - doniczki przemysłowe, - elementy oświetleniowe. Jednym z naszych wiodących produktów są termodyble przeznaczone do mocowania wszelkiego rodzaju typów ociepleń budynków".


Jak widać na zdjęciach każdy mógł wypróbować swoich sił, a wizyta wszystkim bardzo się podobała.

Dnia 5 marca 2016 roku wzięliśmy udział w Koncercie Orkiestry Chodzieskiego Domu Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pt.: „Za zdrowie Pań”. Imprezę rozpoczął Burmistrz miasta Jacek Gursz mówiąc kilka słów i składając życzenia wszystkim Paniom. Wręczył także róże Paniom grającym w  orkiestrze. Później rozpoczął się koncert. Grała orkiestra, a solista wykonywał takie piosenki jak „Za zdrowie pań” i utwór z filmu „Zatańcz ze mną”.  Można było także usłyszeć „Kwiat jednej nocy”, składankę „Skaldów” oraz „Tequilę”.  Po zakończonym koncercie został wyświetlony film niespodzianka. Obejrzeliśmy „Moje córki krowy” - film opowiadający o rodzinie borykającej się z chorobą matki, a później też ojca. Tematem filmu była również trudna, siostrzana miłość.   W komedii główne role grają: Agata Kulesza, Gabriela Muskała oraz Marcin Dorocinśki. Film jest śmieszny, ale i wzruszający. Podobał mi się chociaż  na początku myślałam, że będzie nieciekawy. Koncert orkiestry bardzo mi się podobał, utwory były bardzo fajne.

Paulina Kowalska

28 marca 2014r., w wiosenny, sobotni wieczór uczestniczyliśmy w nie lada gratce - zakończeniu III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji w Chodzieskim Domu Kultury.
Specjalnie dla nas wyświetlono animowane fraszki, każdy z uczestników mógł zagłosować na najlepszą jego zdaniem animację.
Kolejną atrakcją tego wieczoru był pokaz twórczości Moniki Kuczynieckiej, połączony z panelem dyskusyjnym, na którym każdy mógł zadać artystce pytania dotyczące tego, co zobaczył.
Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Na Górze - dobrze nam znanego i lubianego.


Sprawcą całego zamieszania był Daniel Hilbrecht- oby więcej takich atrakcji w Chodzieży! Dziękujemy!


Jubileusz 35 - lecia pracy pani Eleonory Goral - instruktorki w pracowni gospodarstwa domowego.


 

13 marca 2015 roku wszyscy poszliśmy na Rynek Chodzieski. Odbyła się tam nowa odsłona gazety „Chodzieżanin”. Był też londyński autobus piętrowy i można było się nim przejechać po mieście. Wszyscy byli zadowoleni z tego wyjścia, mi się podobało. Pierwszy raz jechałam takim autobusem i było fajnie, dobrze, że nie padał deszcz i pogoda się utrzymała.

Paulina Opara

Dzień Kobiet w tym roku obchodziliśmy już 6 marca 2015 roku, w piątek :)

Dziękujemy naszym panom za wszystkie niespodzianki i życzenia.

 

5 marca 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyło się podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje Anioły”. Na konkurs wpłynęły 2063 prace, a oceniała je komisja w składzie: prof . Andrzej Marian Bartczak – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Beata Maria Orlikowska - artysta plastyk z Koszalina i Zofia Braciszewska dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży.

Uczestnicy z naszego Warsztatu już po raz trzeci wzięli udział w konkursie. Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymali: Łukasz Jancon, Kamelia Kramkowska, Joanna Kienic, Paulina Opara, Szymon Płonka, Jolanta Kowal, Wiesława Paprzycka, Przemysław Kaniewski i Piotr Sobkowski.

 

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Wyrazy uznania należą się także opiekunom: Agnieszce Mazur, Marzenie Szykownej i Danucie Drzewieckiej- Piechowiak.


 


Już od 1 kwietnia 2014 roku zapraszamy wszystkich

do Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży.


Naszym kochanym, warsztatowym kobietom życzymy:

Tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie,
tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,
tyle szczęścia, abyście nie oszalały z nadmiaru,
zaś miłości ponad wszystko.


7 kwietnia 2014 roku gościliśmy w Niepublicznym Przedszkolu nr 2

im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży,

w związku z obchodami 580 - lecia nadania praw miejskich Chodzieży.

Dzieci przedstawiły bajkę o Chodzieży, którą napisał Tadeusz Matraszek.

Były także konkursy, w których oprócz dzieci brali udział przybyli goście.

Organizatorom i dzieciom bardzo serdecznie gratulujemy,

wszystkim nam bardzo się podobało!

 


6 marca 2014 roku o godzinie 17:00 spotkaliśmy się

w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży

na wystawie obrazków Marcina Miklejewskiego

i prezentacji tomiku wierszy Agnieszki Troszczyńskiej.

Po imprezie after party w Pubie Dziupla.

Więcej zdjęć w galerii.

Dnia 6 czerwca 2014 roku, w czwartek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży, o godzinie 17:00 odbyła się prezentacja obrazów Marcina Miklejewskiego oraz tomiku wierszy Agnieszki Troszczyńskiej. Ja także brałam udział w tym wydarzeniu, mogłam znowu spróbować swoich sił wokalnych. Na początku przyszedł czas na krótkie przemówienie Marcina i Agnieszki oraz instruktorki pracowni ceramicznej Danuty Drzewieckiej- Piechowiak. Po występie w imieniu starostów chodzieskich podziękowanie wygłosił Pan Zydorczak. Pani Krysia,  pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży, podziękowała w imieniu nieobecnej pani dyrektor. Kilka słów powiedziała też nasza pani kierownik. Była też chwilka na poczęstunek w formie ślicznych kanapek, słodyczy, kawy i herbaty. Wszyscy wznieśliśmy toast lampką szampana za udany wernisaż - Joanna Kienic.

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Jedną z nich jest uroczyste śniadanie, podczas którego składamy sobie życzenia i spożywamy tradycyjne potrawy.

W naszym Warsztacie do wspólnego stołu zasiedliśmy w środę, 27 marca.

Złożyliśmy sobie życzenia a na stole znalazł się żurek z jajkiem, biała kiełbasa, szynka, sałatka i babki.

Przybyli do nas także zaproszeni goście: Pan Wicestarosta Mirosław Juraszek, Pani Prezes naszej Fundacji Wanda Ślesińska oraz jej członkowie - Pani Krystyna Rzepa - Białczyk i Pan Arkadiusz Zimny, Pani Kierownik PCPR Marzena Łuczak,  nasza była Pani Kierownik Katarzyna Ścigała oraz nasze lokalne media.


Tradycyjnie zawitał u nas także wielkanocny zajączek, przynosząc paczki dla wszystkich uczestników.


Święta Wielkanocne coraz bliżej, może więc warto już teraz pomyśleć, jak udekorować stół na śniadanie wielkanocne, jakie upominki kupić dla naszych bliskich.

Nasze prace - stroiki, kartki wielkanocne, ozdoby, serwetniki,  możecie obejrzeć w galerii w dziale Nasze prace Wielkanoc.

Na zakupy zapraszamy do sklepu "Arka" w Chodzieży na ulicy Reymonta.

Zbliżają  się Święta Wielkanocne, dlatego serdecznie

zapraszamy do kupowania  upominków świątecznych, kartek,

które znajdują się  w sklepie „Arka”, ul.  Reymonta oraz 

w sklepie „ Stroik” ul. Wojska  Polskiego w Chodzieży.

 

Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co najlepsze, aby każdy dzień przynosił radość, miłość i szczęście oraz sukcesy w życiu osobistym i zawodowym.

 

 

Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co najlepsze, aby każdy dzień przynosił radość, miłość i szczęście oraz sukcesy w życiu osobistym i zawodowym.

 

Dnia 3 marca 2011 roku, o godzinie 17:00,  w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyl sie wrenisaż prac dwóch naszych uczestników:

Piotra Maćkowiaka i Łukasza Jancona.  

,

 

Uwrażliwić poprzez sztukę - czyli na wystawie WTZ

"Wdepnij do mnie" brzmi intrygująco prawda? Zupełnie jak przyjacielskie klepnięcie w ramię od człowieka, który czeka na Ciebie z uśmiechem. Jak nie skorzystać z takiej propozycji? Trzymając zaproszenie w ręce już wiedziałam, że razem z młodzieżą z Wiejskiego Domu Kultury w Wyszynach chętnie zawitamy na kolejnej wystawie organizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży.

Przekraczamy próg sali wystawowej i już "Wdepnij do mnie" nabiera głębszego wyrazu. Otaczają nas barwni ludzie a to malowani farbami, a to wyszywani na poduszce, a nawet zawadiacko zwisający pod sufitem. Bohaterowie wystawy a jednocześnie uczestnicy WTZ - Piotr Maćkowiak i Łukasz Jancon, przenieśli nas w świat różnorodności i kolorów. Pośród uczestników, kadry WTZ, zwiedzających, czujemy się jak w rodzinie - przyjacielsko i swobodnie. Na jeden cudowny moment zapominamy o codziennym strachu przed krytyką, tego co ubieramy, jak wyglądamy, w jaki sposób myślimy... Tu każda "inność" jest wyróżnieniem i indywidualną zaletą.

Młodzież pyta mnie czy nie mogłoby tak być zawsze? Pamiętam jak rok temu zbici w grupkę, obserwowali kątem oka uczestników i starali się nie wyróżniać. Na tej wystawie zasypują mnie gradem pytań, wrażeń, przemyśleń. Rozmawiają z autorami wystawy i kupują pamiątkowe przedmioty. Już nie boją się niepełnosprawności - oswoili trochę to co nieznane, intryguje ich różnorodność i niesamowita empatia. Cieszy mnie ich świadomość, że sami w życiu budujemy granice, okradając nasze życie z nowych doświadczeń.

Słowa uznania należą się opiekunowi wystawy "Wdepnij do mnie" - pani Danucie Drzewieckiej - Piechowiak, która czuwając w drugim planie, urzeczywistniła marzenia autorów i nadała im kształt, dzięki czemu mogli otworzyć się na szersze grono odbiorców.

Jeszcze nie raz chętnie "wdepniemy" na wernisaż czy wystawę organizowaną przez WTZ - z każdej wychodzimy ubogaceni i uśmiechnięci.

 

Honorata Struzik - instruktor ds. kultury i sztuki

Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu

 

zboze 

Radosnych i rodzinnych

Świąt Wielkiej Nocy Kochani,

niech kolorowe pisanki

 i barwnie przystrojony stół

cieszą Wasze oko,

a nadzieja, którą niosą te Święta,

 gości każdego dnia w Waszych sercach 

i daje siłę by podnosić się z upadków.

Serdecznie zapraszamy do sklepu "Arka" w Chodzieży, gdzie można zakupić kartki, stroiki, ozdoby i upominki świąteczne.

Galeria

img_2465

dscf5536
11 marca 2010 roku, o godzinie 17:00, w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, odbyło się otwarcie wystawy prac ceramicznych "Glinoryty". Wystawę otworzyły krótkim przemówieniem Jolanta Kowal i Joanna Kienic, które wprawadziły wszytskich w świat tworzenia z gliny. Jak zawsze był szampan i słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją było wyświetlenie filmów, które tworzy warsztatowa grupa "Muff Muff". Wystawa wszystkim bardzo się podobała, pracę robiły bardzo duże wrażenie i wiele osób wyraziło chęć ich zakupienia. Poniżej przedstawiamy jedną z recenzji naszej wystawy:

"Grupa pasjonatów fotografii "ZOOM" z Wiejskiego Domu Kultury w Wyszynach ruszyła poszerzać swoje horyzonty. Z przyjemnością gościliśmy na otwarciu wystawy "Glinoryty" zorganizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży. Misternie wykonane prace ceramiczne zrobiły na nas ogromne wrażenie. Poza tym dla młodzieży był to pierwszy kontakt z twórczością osób niepełnosprawnych. W drodze powrotnej dyskusji nie było końca. Czyż nie o to chodzi? O taką sztukę, która otworzy nas na rozmowę na wielu polach? Myślę, że częściej będziemy odwiedzać tak ciekawe przedsięwzięcia artystyczne.

Gratulujemy Organizatorom inspirującego pomysłu i życzymy nowych równie dobrych."

źródło: http://www.budzyn.pl/nowastrona/kultura.php?text_id=458&opid=kultura

Wystawę można oglądac do 15 kwietnia 2010 roku, serdecznie zapraszamy!

kobiet1    kobiet2kobiet4      kobiet5

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Święta Wielkanocne coraz bliżej dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do sklepu „Arka” w Chodzieży na ulicy Reymonta,gdzie można zakupić wyjątkowe i niepowtarzalne kartki oraz upominki świąteczne.

Przykładowa grafika  Przykładowa grafika

 Przykładowa grafika   Przykładowa grafika

 Także w tym roku nasi Panowie staneli na wysokości zadania sprawiając nam miłą niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku i kwiatów za co Im serdecznie dziękujemy.

                                                                              Warsztatowe kobiety

 

 

W czwartek 20 marca odbyło się na Warsztacie tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Na świątecznym stole znalazł się baranek oraz jajko, które jest symbolem życia. Mieliśmy także okazję spotkać się i porozmawiać ze znajomymi. Również jako upominek dostaliśmy stroiki wielkanocne.

 

„Na stole święcone a obok baranek,

Koszyczek barwnych pisanek,

I tak znamienne w polskim krajobrazie,

W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie,

Zielony baranek, fiołki, żonkile,

Barwami stoją uroczyste chwile,

W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,

Gdy wielkanocne na stole śniadanie”.

 Drogim Internautom z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy dużo zdrowia, szczęścia,  radości i smacznego śniadania wielkanocnego.

 

                                                                 Warsztat Terapii Zajęciowej

                                                                                         w Chodzieży

Serdecznie zapraszamy do sklepu „Arka” przy ulicy Reymonta w Chodzieży, gdzie znajduje się wiosenna wystawa naszych prac. Zachęcamy do kupowania upominków związanych  ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

 

 

 

15 marca 2007 roku o godzinie 18:00 w Chodzieskim

Domu Kultury  odbył się werniszaż Piotra Sobkoskiego oraz krótki koncert zespołu "Na Górze". Tym razem Piotr zaprezentował płytki ceramiczne. Gości  przywitała Danuta Drzewiecka-Piechowiak oraz sam Piotr, który wypowiedział się w języku migowym. Serdeczne podziękowanie dla Danuty oraz pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chodzieży złożył tata Piotra, Eugeniusz Sobkowski. Po krótkiej części oficjalnej mały koncert dał zespół "Na Górze". Przybyło dużo gości a wśród nich także burmistrz Chodzieży Jacek Gursz. Impreza udała się, była fajna i  miła atmosfera i wieczór ten będziemy na pewno długo wspominać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do kupowania naszych prac, które są wystawione w sklepie "Arka" na ul. REYMONTA w Chodzieży. Są to wytwory wiosenno -  wielkanocne.  

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż Piotra Sobkowskiego, który odbędzie się 15 marca 2007 roku o godzinie 18:00 w Chodzieskim Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż Piotra Sobkowskiego, który odbędzie się 15 marca 2007 roku o godzinie 18:00 w Chodzieskim Domu Kultury.