Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

     15 czerwca 2018r. nasz Warsztatowy Samorząd zorganizował wyjście do kina. Oglądaliśmy bajkę pt.: „Odlotowy nielot”. Ogólnie to z wyjścia jestem zadowolona, bajka też była całkiem fajna i początek weekendu minął sympatycznie. Fajnie, że w naszym Warsztacie działa Samorząd, przynajmniej dzieją się różne ciekawe rzeczy - Asia Kienic.

    Oglądaliśmy film pt.: "Odlotowy nielot". Film był średni, opowiadał historię ptaka Franka, który jako jedyny został w domu na zimę, ponieważ wszyscy myśleli, że nie żyje. Było ciężko ale dał radę i pokonał sokoła dzięki pomocy przyjaciół. Potem jedliśmy pizze i wróciliśmy do domu - Adrian Szajowski. 

 

18 czerwca 2018 rok

     "18 czerwca w ramach zajęć zawodoznawczych pojechaliśmy do Budzynia do Firmy "Kabat". Każdy pracownik zaczynając tu pracę musi zameldować się u ochroniarza i odebrać identyfikator. W sali konferencyjnej dowiedzieliśmy się od kierownika działu na czym polega produkcja dętek i opon, obejrzeliśmy zdjęcia i filmy. Następnie musieliśmy założyć kamizelki odblaskowe i udaliśmy się na halę produkcyjną. Wizyta w firmie bardzo mi się podobała" - Paulina Opara.

       "Oglądaliśmy halę, w której produkuje się dętki i opony do maszyn rolniczych. Bardzo mi się podobało" - Przemek Małachowski.

       "Najpierw weszliśmy do portierni i dostaliśmy identyfikatory. Następnie weszliśmy do sali konferencyjnej, w której brygadzista opowiedział nam krótką historię firmy oraz opowiedział jak wygląda produkcja dętek i opon. Po założeniu kamizelek z napisem: "Gość" udaliśmy się na halę produkcyjną. Tam mogliśmy zobaczyć jak ze specjalnej sadzy, gazu i kauczuku powstają dętki i opony. Spotkaliśmy się także z panem prezesem firmy, któremu opowiedzieliśmy o naszym Warsztacie. Wizyta była naprawdę ciekawa i bardzo mi się podobała. Otrzymaliśmy także upominki" - Jolanta Kowal.

     "Dnia 13 czerwca byłam na widowisku pt.: "Oczami Petera Bruegla". Peter Bruegel był malarzem malującym głównie pejzaże. Widowisko było o niewidomych wędrowcach. Na scenie pokazano elementy baletu, tańca nowoczesnego, tańca ludowego zespołu "Kostrzewianki" oraz inne występy. Bardzo mi się podobało całe przedstawienie, szczególnie układ choreograficzny tancerza baletowego. Organizatorem spotkania byli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie Liceum im. Św. Barbary" - Paulina Kowalska.

       "Jestem pod wielkim wrażeniem, że mogłem zobaczyć na żywo tak wspaniały spektakl w wykonaniu znakomitych artystów. Takie widowisko miałem okazję zobaczyć pierwszy raz. Na długo zapamiętam ten piękny spektakl i znakomitych aktorów. Uważam, że przestawienie „Okiem Petera Bruegla” było bardzo udane" -Przemysław Kaniewski.

       "Bardzo mi się podobało przedstawienie w Chodzieskim Domu Kultury. Ślepcy chodzili przez las, a potem siedzieli przy sianie i byli głodni. Pięknie zatańczył chłopak i dziewczyna z Liceum. Bardzo ładnie też dziewczyna zaśpiewała piosenkę" -Ewa Kanty.

      "13 czerwca poszliśmy do Chodzieskiego Domu Kultury na sztukę o ślepych wędrowcach. Scena była udekorowana kankami na mleko, chlebem, kwiatkami. Była też muzyka i film a na końcu oglądaliśmy obrazy o tych ślepych wędrowcach.Wędrowcy rozmawiali o tym, że ich ślepota nie jest taka zła. Gorzej mają ci, którzy widzą, ale nie dostrzegają tego co jest złe" - Adrian Szajowski.

    "W niedzielę 10 czerwca 2018 roku, w piękny, upalny dzień, w godzinach od 12:00 do 17:00 odbył się kolejny raz Piknik Integracyjny w Zbyszewicach. Nasz Warsztat też brał w tej imprezie udział. Oczywiście mogliśmy spróbować swoich sił w tańcach, spotkanie umilał nam muzyką pan Marek Górzyński, który nawet zachęcał mnie do śpiewania. Były też atrakcje takie jak: przejażdżka wozem strażackim i policyjnym, koło fortuny - w tej konkurencji wzięłam udział i wygrałam świecznik. Uczestniczyłam też w ćwiczeniach ruchowych z chustą , było również malowanie na płótnie oraz łódki. Mogliśmy też skosztować pysznego jedzonka. Impreza mimo upału bardzo mi się podobała i miło spędziłam tą niedzielę" - Asia Kienic.

   "Na pikniku w Zbyszewicach było wiele atrakcji, np.: pływałem sobie łódką z Jackiem po jeziorze. Było bardzo miło i przyjemnie. Następnie poszliśmy się przejechać radiowozem policyjnym. Ja siedziałem z przodu koło pani policjantki. Miałem okazję przejechać się pierwszy raz. Pani policjantka pokazała mi jak się przełącza sygnały, było super. Kolejny już miałem okazję przejechać się wozem strażackim. Zaliczam ten pobyt do bardzo udanego. Zostanie mi wiele wspomnień" - Przemysław Kaniewski.

    "Bardzo mi się podobało w Zbyszewicach. Najbardziej przejazd motorówką i wozami: strażackim i policyjnym. Były też inne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Można było zjeść pyszne ciasta i wypić kawę i herbatę" - Jolanta Kowal.

    5 czerwca 2018 roku, kolejny już raz w ramach zajęć zawodoznawczych, z grupą przyjaciół oraz z instruktorem Agnieszką Gałycz - Wożniak, wybrałam się do Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Chodzieży. Byliśmy w grupie "Krasnoludki". Czytałam bajkę pt.: "Królewna Śnieżka". Po zakończeniu czytania zadawałam dzieciom pytania o czym była bajka, a dzieci starały się odpowiadać. Później pomagaliśmy dzieciom wyklejać kwiatki. Wizyta w przedszkolu bardzo mi się podobała - Joanna Kienic.

    5 czerwca poszliśmy do Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. Czytaliśmy dzieciom różne książki, np.: "Królewna Śnieżka", "Śpiąca Królewna". Fajnie, że mogliśmy poczytać te książki dzieciom - Paulina Opara.
W przedszkolu czytaliśmy książki z bajkami. Było fajnie i przyjemnie, bardzo mi się podobało. Na zakończenie spotkania dostaliśmy kartkę zrobioną przez dzieci - Jolanta Kowal.


       Bardzo fajnie, że mogliśmy dzieciom poczytać bajki. Było bardzo fajnie, dzieci były grzeczne i bardzo miłe - Hubert Księżniakiewicz.

13 czerwca 2017r. odbył się nasz pierwszy w tym roku rajd rowerowy. 18. kilometrową trasę przez Podstolice i Radwanki pokonali: Ewelina Nowicka, Paulina Opara, Hubert Księżniakiewicz, Adrian Szajowski, Szymon Płonka, Damian Reinke, oraz instruktorki Danuta Drzewiecka - Piechowiak i Elżbieta Smocikowska.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu, tym bardziej, że momentami mocno wiało!

 

Na początku roku szkolnego zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stróżewie do współpracy w zakresie „Dobrych Praktyk”, których celem była integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi.
Wczoraj, 8 czerwca, razem z mieszkańcami DPS-u w Chodzieży, oraz uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Chodzieży, uczestniczyliśmy w podsumowaniu projektu.


"W szkole podstawowej w Stróżewie uczniowie przygotowali przedstawienie o „Kopciuszku”. Potem wspominaliśmy cały rok współpracy z nami. Były też gry i zabawy na świeżym powietrzu, np.: rzucaliśmy woreczek do wiadra, obracaliśmy piłkę po obwodzie. Był słodki poczęstunek. Jestem zadowolony z tej imprezy" - Hubert Skrzypczak.

 

"4 czerwca 2017 r., tradycyjnie jak co roku, odbył się Piknik w Zbyszewicach zorganizowany przez pana Jana Kubackiego, oraz przez naszą Fundację. Muzyczną oprawą imprezy zajął się Marek Górzyński. Można było smacznie zjeść częstując się ciastem, kawą, zupą grochową i pomidorową, oraz kiełbasą na ciepło. Na deser były pyszne lody. Bawiłam się dobrze. Skorzystałam z przejażdżki wozem strażackim, wozem milicyjnym i odbyłam rejs motorówką po jeziorze. Na szczęście zdążyliśmy wrócić na ląd przed deszczem. Ogólnie było fajnie" - Kasia Skrzypczak.
"Pan Marek przygrywał fajne melodie i wszyscy się bawili. Były organizowane różne konkursy zręcznościowe, tańce integracyjne. Piknik był bardzo udany, szkoda tylko, że trochę pogoda nie dopisała" - Przemo Kaniewski.


Relacja filmowa - Elżbieta Smocikowska

"W piątek, 2 czerwca 2017 r., Samorząd WTZ zafundował dla wszystkich uczestników i naszej wspaniałej kadry warsztaty mydlarskie. Przyjechali do nas Państwo z Poznania i przeprowadzili warsztaty, na których każdy mógł własnoręcznie wykonać pachnące mydełko. Ja korzystałam z olejku o zapachu kawy, bazy glicerynowej, suszonych kwiatów. Dołożyłam tez wiórki kokosowe, ziarna kawy i dwa barwniki: żółty i czerwony. Po zastygnięciu moje mydełko, w kształcie kwiatka, zapakowałam i dołączyłam wizytówkę z napisem: "Dla mojej siostry". To mydełko jej ofiarowałam" - Katarzyna Skrzypczak.

"Zrobiłem mydło w kolorze czerwonym i dodałem olejku o zapachu malinowym, ziarenka maku i kwiaty rumianku. Moje mydełko zrobiłem w foremce o kształcie serduszka. Mydełko zapakowałem i podpisałem: "Dla koleżanki". Na tym warsztacie zapoznałem się jak powstają takie eleganckie, pachnące mydełka. Bardzo mi się podobały te zajęcia" - Szymon Płonka.

28 czerwca 2016 roku poszliśmy wszyscy do pana Eugeniusza Sobkowskiego na piknik nad jezioro Miejskie. Mieliśmy tam pieczoną kiełbasę z grilla, ciastka, napoje. Każdy mógł popłynąć „Chodzieżanką” po jeziorze Miejskim. Wręczyliśmy prezent i podziękowaliśmy panu Egeuszowi za udostępnienie przystani, oraz za ufundowanie rejsu „Chodzieżanką”. Potem wszyscy poszliśmy na lody, które zakupił nam Samorząd. Też parę osób dostało prezenty imieninowe i niektórzy dostali dyplomy za pracę i przestrzeganie dyscypliny - tekst Paulina Opara.

Serdecznie dziękujemy panu prezesowi LOK Eugeniuszowi Sobkowskiemu za udostępnienie pięknego miejsca na piknik i ufundowanie rejsu „Chodzieżanką”.

Pani Wiesława Zakręta pracuje w naszym Warsztacie od 1993 roku,
a więc od samego początku jego istnienia.
Niestety z dniem 31 sierpnia 2016 roku
kończy pracę i odchodzi.
Nadszedł czas pożegnania i podziękowania
za 23 lata pracy na stanowisku pielęgniarki.


Pani Wiesiu - dziękujemy z całego serca za te wspólne lata,
za dobrą współpracę i życzymy, aby nowy etap w Pani życiu
przyniósł radość, zadowolenie i satysfakcję.

"Dziękujemy za wieloletnią pracę na WTZ,
za radość, za te łzy, za uśmiech, za te ciepłe dni.
Żal i smutek jest w nas, że Pani odchodzi.
Pozostaną tylko miłe wspomnienia.
Na sercu robi się ciepło na myśl,
że Pani była z nami" - Agnieszka Troszczyńska.

30 czerwca 2014 roku nasz rehabilitant, Sebastian Szmytkowski, zakończył pracę w naszym Warsztacie. Pożegnał nas słodkim poczęstunkiem i kawą.


W imieniu wszystkich uczestników Samorząd zakupił upominek - budzik w kształcie kasku, oraz wykonał pamiątkową kartkę.

 


Serdecznie dziękujemy Sebastianowi za miłą współpracę - zawsze będziemy Go mile wspominać. Życzymy Mu wszystkiego najlepszego na dalszej drodze zawodowej i osobistej. Będziemy tęsknić...Dzięki uprzejmości pana Prezesa Chodzieskiego Klubu Żeglarskiego LOK - Eugeniusza Sobkowskiego, wczoraj mogliśmy spędzić dzień nad jeziorem Miejskim.
A atrakcji było wiele....


Urodzinowym tortem poczęstowali nas nasi uczestnicy: Piotr Sobkowski i Piotr Maćkowiak, którzy ukończyli 30. lat! Obchodziliśmy także imieniny uczestników z maja i z czerwca. Życzymy Im wszystkiego najlepszego, zdrowia, radości i spełnienia marzeń


Zbliża się czas urlopów, kończy się pierwsze półrocze 2014roku i w związku z tym Rada Programowa naszego Warsztatu przyznała nagrody i dyplomy uczestnikom, którzy wyróżnili się wzorową pracą i postawą. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 
Oczywiście jak na piknik przystało była kiełbaska z grilla i napoje.


Bardzo przyjemną niespodzianką był, ufundowany przez Pana Eugeniusza Sobkowskiego, rejs Chodzieżanką po jeziorze Miejskim. Bardzo serdecznie dziękujemy!Pogoda nam dopisała i nastroje też, dzień ten więc zaliczamy do bardzo udanych

Przebywając na pikniku skorzystaliśmy z okazji, aby zobaczyć efekty działania uczestników projektu:Ceramiczny street art - Chodzież .
Prace zachwycają oko i cudownie wpisują się w przyrodę ulicy Harcerskiej, gdzie kiedyś znajdowało się małe zoo.
Jeśli ktoś jeszcze nie był i nie widział to zachęcamy do oglądania prac w tym, i w innych miejscach Chodzieży. 

24 czerwca 2014 roku nasi praktykanci: Michalina Wachowska, Szymon Płonka i Wojciech Połczyński, zakończyli trening umiejętności zawodowych w Restauracji - Hotelu "Gościna" w Podaninie.
Za zaliczenie egzaminu otrzymali zaświadczenia oraz pyszny poczęstunek. 
Praktykantom serdecznie gratulujemy!


Serdecznie dziękujemy Pani Bogusi i Panu Tadeuszowi za możliwość odbywania treningu umiejętności zawodowych w Hotelu - Restauracji "Gościna" oraz Pani Dance za miłą współpracę.
Podziękowania należą się także opiekunce praktyk, naszej instruktorce Danucie Drzewieckiej - Piechowiak.

Dzięki uprzejmości Państwa Eli i Bodo Kusche z Margonina, mogliśmy przyjemnie i na świeżym powietrzu spędzić wtorek - 17 czerwca. W przepięknym domu z ogrodem czekały na nas smakołyki przygotowane przez domowników: pizza, sałatka, chleb ze smalcem i ogórkiem, oraz kiełbaski z grilla.


Korzystając z pięknej pogodny poszliśmy na spacer nad jezioro Margonińskie.
Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom za bardzo miłą gościnę
i serdeczną atmosferę, to był bardzo udany dzień!

A jak było zobaczycie także na zdjęciach w galerii

13 czerwca 2014 roku uczestniczyliśmy w już IV Powiatowej Paraspartakiadzie, której organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży.

Więcej zdjęć w naszej galerii

13 czerwca 2014 roku odbyły się zawody sportowe na hali w Chodzieży. Nasz Warsztat wziął także w nich udział a były różne konkurencje: rzut lotkami do tarczy, rzut woreczkiem do celu,  rzut piłką lekarską, rzuy do do kosza,  biegi na 50 metrów i skok w dal. Kilka osób zdobyło medale: Weronika Walczak, Kasia Skrzypczak, Adam Roguski, Wojtek Połczyński , Przemek Kaniewski, Hubert Księżniakiewicz, Marcin Millejewski, Jola Kowal, Małgorzata Wendland i Aleksandra Grośty.

Bardzo mi się podobało i było fajnie, szkoda tylko, że nie zdobyłam żadnego miejsca na podium. Mimo to fajnie było wziąć udział w zawodach.

Tekst: Paulina Opara

No to zaliczyliśmy nasz pierwszy, warsztatowy, rajd rowerowy!Było super, przeżyliśmy "deszczowy chrzest", co niektórzy zaliczyli małe wywrotki, były piękne widoki i niezapomniane wrażenia  No i oczywiście zostawiliśmy trochę kalorii za sobą 
Podsumowując - dobre 17 km zrobione.Chcemy więcej!!!


Piknik Integracyjny w Zbyszewicach odbył się 1 czerwca 2014 roku w godzinach od 12:00 do 18:00. Na pikniku było dużo ludzi. Była policja, straż pożarna, bryczki i motorówki. Też  były różne konkurencję: rzucanie woreczkami do celu, przeciąganie liny, przybijanie balonów i odpowiadane na zagadki. Oczywiście były też nagrody. Potem śpiewał Antoś Szprycha i Justyna. Były też bony na kiełbasę i lody, zupy pomidorowa i grochówka oraz bigos. Mojej mamie się bardzo podobało i było super.

Tekst: Paulina Opara

18 czerwca w Chodzieskim Domu Kultury odbyła się impreza pt.:  „Ceramiczne obrazy i dźwięki”. Organizatorem było  Stowarzyszenie Na Górze i nasz Warsztat Terapii  Zajęciowej. Najpierw odbyło się widowisko teatralne pt.: „Miasteczko Rz”, a następnie odbyła się wystawa obrazków ceramicznych  Piotra Sobkowskiego.  Przedstawienie zgromadziło wielu zainteresowanych. Moje wrażenia są bardzo dobre i mam  miłe wspomnienia z tego spotkania. Na koniec  można było się spotkać w miłym gronie na małym poczęstunku i lampce szampana.

Tekst: Przemysław Kaniewski

16 czerwca, w niedzielne popołudnie, uczestniczyliśmy

w Festynie Archeologiczno - Historycznym w Żoniu.


Bardzo cieszymy się z  I miejsca w konkursie fotograficznym "Niepełnosprawni w obiektywie", którego organizatorem było Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra Bioderko.

Nasze zdjęcia konkursowe:

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży.


2 czerwca 2013 roku, w godzinach od 12:00 do 18:00, odbył się jak co roku piknik w Zbyszewicach.


Pierwszy raz w Zbyszewicach płynęłam  motorówką. Było dobre jedzenie, pyszne zupy, kiełbasa i lody. Można było przejechać się bryczką, wozem strażackim i policyjnym. Poza tym każdy chętny mógł potańczyć i pośpiewać. Bardzo mi się podobało, było fajnie.

Paulina Opara

10 czerwca 2012 roku odbył się jak co roku Piknik Integracyjny w Zbyszewicach, połączony z 40 - leciem firmy „Komfort”.

"W Zbyszewicach bardzo mi się podobało, było fajnie, przejechałam się bryczką, potem poszłam z rodzicami nad jezioro. Były różne konkursy i nagrody. Brałam udział w konkursie rzucania kołem na drążek i wygrałam breloczek i notes. Szkoda, że nie było innych atrakcji".

tekst: Paulina Opara

"Na pikniku w Zbyszewicach bardzo mi się podobało i moim Rodzicom również. Była słoneczna pogoda. Miałam możliwość popłynięcia z mamą łódką i przejechania się bryczką. Była również dekoracja twarzy. Kto chciał mógł podejść do pana i dać udekorować swoją twarz. Przybyło dużo ludzi, choć mogło być więcej. Tylko szkoda, że do tańca nie przygrywał pan Marek. Piknik był zorganizowany również z okazji 40 – lecia ”Komfortu”, znajdującego się w Budzyniu. Każdy uczestnik z tej okazji otrzymał po balonie. Imprezę uważam za udaną".

tekst: Wiesława Paprzycka

 

Dnia 6 czerwca 2012 roku Michalina, Danka, Piotr S., ja i pan Sebastian poszliśmy do przedszkola na ul. Bosą. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach integracyjnych a głównym ich tematem były jeże. Przynieśliśmy dla przedszkolaków jeże, które ulepiliśmy z gliny, opowiadanie o nich, oraz rysunkami. Kiedy już doszliśmy do przedszkola schowaliśmy jeże w ogrodzie. Później Danka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Jeże w ogrodzie”. Po historyjce przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o jeżach i razem bawiliśmy się. Przedszkolaki pokolorowały rysunki, które im przynieśliśmy. Na zakończenie naszego spotkania poszliśmy do ogrodu szukać rodzinki jeży. Dzieci były bardzo zadowolone i z entuzjazmem szukały zwierzaków. Bardzo mi się podobało wyjście do przedszkola było fajnie.

tekst: Paulina Kowalska

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w GALERII

Nasze stoisko - 2 czerwiec 2012 rok

New layer...
New layer...

31 maja o godzinie 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy:

JANUSZ KORCZAK - RZEŹBIARZ DZIECIĘCEJ DUSZY

I

DZIEŃ W KRÓLESTWIE KRÓLA MACIUSIA


W kategorii Warsztatów Terapii Zajęciowej nagrody otrzymali:

Pierwsze miejsce: Adam Roguski

Drugie miejsce: Piotr Sobkowski

Trzecie miejsce: Magdalena Kaczmarek

Wyróżnienie: Paulina Opara

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w tym konkursie.


W dniach od 21 do 24 czerwca 2010 roku byliśmy na wycieczce w Zamościu.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

 

dsc_1563

 

 
 20 czerwca 2010 roku w ośrodku wypoczynkowym w Zbyszewicach, w  godzinachod 12:00 do 18:00, odbył się kolejny już Piknik Integracyjny. Organizatorzy: Obywatelska Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży  oraz fima  "Komfort" z Budzynia zapewnili szereg atrakcji:
 
- pokazy Funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej,
- konkursy jazdy rowerowej zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji,
-przejażdżki łodziami motorowymi i pojazdami konnimi,
- zabawa przy muzyce.
 
 Główną atrakcją Pikniku był koncert znanej piosenkarki Majki Jeżowskiej.  
 
dsc_1302

Zapraszamy do galerii

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na jubileuszowych, Chodzieskich Targach Promocji, które odbęda się 5 czerwca, w sobotę,  na terenach przy Pływalni Delfin w Chodzieży. U nas znajdziecie nasze wytwory w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy także na wyprzedaż - wszystko w cenie od 1zł do 5zł.

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Tegoroczny Piknik Integracyjny odbył się 7 czerwca, w niedzielę, w Zbyszewicach. W tym dniu pogoda nam niestety nie dopisała, nie przeszkodziła  nam jednak w dobrej zabawie. Już na początku ochotniczo ruszyliśmy do tańca a później mieliśmy okazję skorzystać z różnych atrakcji: przejechać się na motorze, wozem strażackim, bryczką czy też popłynąć motorówką. Dostaliśmy smaczny poczęstunek a imprezę na pewno można uznać za udaną.

Przykładowa grafika Przykładowa grafika

Jak co roku  mieliśmy swoje stoisko na Chodzieskich Targach  Promocji, które odbyły się 30 maja 2009 roku przy pływalni „Delfin”. Zorganizowaliśmy wyprzedaż naszych wytworów w bardzo atrakcyjnych cenach ( wszystko do 20zł ). Zainteresowanie było dosyć duże, szczególnie  na początku  imprezy.

 

          

W dniu 22 czerwca odbył się Piknik Integracyjny w Zbyszewicach. Na początku imprezy przemówiła  Pani Wanda Ślesińska, Prezes Obywatelskiej Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży. Chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie śpiewania. Były różne atrakcje: kłady, które można było zobaczyć i chętni mogli się przejechać, wóz strażacki, motorówki, konie i bryczki. Jak co roku było pyszne jedzenie np.: placki, napoje, hamburgery i lody. Była fajna zabawa, na której przygrywał DJ z Szamocina.                                                      

                                                                            tekst: Krzysztof Tews

  

W dniach od 16 do 19 czerwca odbyła się warsztatowa wycieczka, tym razem  polsko – zagraniczna. Wyjechaliśmy   już  wcześnie rano, a po przybyciu do Karpacza zakwaterowaliśmy się  w ośrodku „ Sadyba”. Mieliśmy  tam wygodne warunki noclegowe a w pokojach znajdowały się  telewizory. Drugiego  dnia w Karpaczu zwiedzaliśmy: dziki wodospad,  zaporę,  Świątynię Wang, park miniatur, skocznie  narciarską oraz miasteczko kowbojskie „Western City”. Następnego dnia po śniadaniu  wybraliśmy się  do  Pragi, gdzie zobaczyliśmy: stare miasto, Most Karola,  Katedrę Św. Wita. Bardzo mi się podobało i było to dla mnie wielkie przeżycie bo pierwszy raz w życiu przekroczyłam granicę naszego kraju. Był też czas na kupienie pamiątek.

                                                                                            tekst: A.Kienic

Targi Promocji - 7 czerwca 2008 rok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceramiczna praca pt.: "Gdzie jest Tata", autorstwa Jolanty Kowal, została nagrodzona na Wielkopolskim Konkursie Plastycznym "Sztuka Osób Niepełnosprawnych".  Konkurs został zorganizowany w ramach programu wsparcia inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych. Praca ta została zakwalifikowana do V etapu  ogólnopolskiego. Joli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Moja praca jest  refleksją nad życiem i rodziną. Dotyka problemu matki samotnie wychowującej dziecko.

                                                      Jolanta Kowal

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceramiczna praca pt" Gdzie jest Tata"

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Dnia 06.06.2007r. odbyła się wystawa moich ceramicznych prac pt. "Trzy Światy z Jolą" oraz gościnna ekspozycja pracy z WTZ z Rzadkowa. Wystawę otworzyłyśmy Danusia i ja, a po otwarciu zaprosiłyśmy wszystkich gości na lampkę wina i na poczęstrunek: kawę i  rogaliki. Z powodów technicznych nie zostały wyświetlone dwa filmy animowane. Cieszę się, że przyjechała do mnie rodzina, oraz że dostałam dużo prezentów i kwaty. Jestem z siebie bardzo zadowolona, że odniosłam jakiś sukces w lepieniu w glinie.   Jola Kowal

 

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 

Miniony weekend ( 2 i 3 czerwiec ) był dla nas ciekawie ale także pracowicie spędzonym czasem. W sobotę, 2 czerwca, nasz Warsztat miał swoje stoisko na kolejnych już Chodzieskich Targach Promocji. Była to okazja do promocji oraz sprzedaży naszych prac oraz losów z ciekawymi nagrodami.

  

CHODZIESKIE TARGI PROMOCJI

 

Natomiast w niedzielę, 3 czerwca, spotkaliśmy się  na Pikniku Integracyjnym w Zbyszewicach. Mimo niezbyt sprzyjającej aury ( pochmurno i zimno ) rozgrzewaliśmy się wspólną zabawą, przejażdżkami bryczkami i motorówkami. Serdecznie dziekujemy Państwu E. i J. Kubackim za zorganizowanie tej imprezy, która była okazją do spotkania i wspólnej zabawy.

 

ZBYSZEWICE - PIKNIK INTEGRACYJNY