Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"21 lutego 2017 roku byliśmy w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży na spotkaniu z panem Kazimierzem Słodowym. Mogliśmy tam oglądać jego prace wystawione z okazji 40. lat pracy twórczej. Pan Kazimierz opowiadał nam o swoich rzeźbach drewnianych i metalowych, każdy dostał katalog. Najbardziej podobała mi się rzeźba "Mała złodziejka" z metalu i wszystkie rzeźby też mi się podobały" - Hubert Skrzypczak.

"Wystawa mi się podobała. Fajne były te prace z drewna i metalu. Pan Kazimierz powiedział, że prawdziwe rzeźbienie zaczęło się, kiedy odkrył lipę. To jego ulubiony materiał, prawdziwa miłość, bo łatwo poddaje się ruchom dłuta i jest trwały" - Marcin Miklejewski.

"Wystawa mi się bardzo podobała, a pan Kazimierz bardzo ciekawie opowiadał" - Marta Burzyńska.

"Wystawa była interesująca, a prace niezwykłe. Autor ukazał swoje zamiłowanie do rzeźby w drewnie i metalu. Widać było zamiłowanie i pasję" - Przemo Kaniewski.

Panie Kazimierzu bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i życzymy, aby kolejne lata pracy twórczej przynosiły jeszcze więcej radości i satysfakcji.

Z okazji przypadających w niedzielę Walentynek już 12 lutego 2016r. Samorząd WTZ przygotował niespodzianki. Najpierw był romantyczny seans filmowy, a po nim kawka ze słodkim poczęstunkiem. Każdy uczestnik dostał także serduszko wykonane w pracowni ceramicznej.

Wszystkim zakochanym życzymy spełnienia marzeń i cudownych chwil u boku ukochanej osoby.

 

 

Emotikon s

Z okazji przypadających w niedzielę Walentynek już 2 lutego Samorząd WTZ przygotował niespodzianki. Najpierw był romantyczny seans filmowy, a po nim kawka ze słodkim poczęstunkiem. Każdy uczestnik dostał także serduszko wykonane w pracowni ceramicznej.

Wszystkim zakochanym życzymy spełnienia marzeń i cudownych chwil u boku ukochanej osoby. Emotikon smile

 

Dnia 31 stycznia 2016 roku odbyła coroczna zabawa karnawałowa w Restauracji „Komfort” w Margoninie. W tym roku także bawiliśmy się z uczestnikami i kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej z Ujścia. Na początku kilka słów powiedziała pani Kierownik Małgorzata Staszewska i pan Starosta Julian Hermaszczuk. Następnie Samorząd WTZ wręczył własnoręczne wykonane wytwory panu Markowi Burzyńskiemu, państwu Kubackim i państwu Głąbiak. Z Fundacji była pani Krystyn Rzepa – Białczyk, była także  lokalna telewizja. Toastem rozpoczęliśmy zabawę. Później był obiad: rosół, dewolaj z serem, ziemniaki i różne surówki. Po pysznym obiedzie rozpoczęły się tance. Były też różne placki, ja jadłam murzynka. Odbył się konkurs na Damy, Kawalerów, Króla i Królową balu. Po wyborach wjechał pyszny tort. Bardzo mi się podobało, była fajna muzyka i miła atmosfera.

Bardzo dziękujemy państwu Ewie i Janowi Kubackim, jak również państwu  Hannie i Danielowi Głąbiak za kolejną zabawę w Restauracji „Komfort”. Dziękujemy też panu Markowi Burzyńskiemu za wspaniałą muzykę.

Tekst: Paulina Kowalska

 

Tegoroczna   zabawa  była  lepsza,  ponieważ   było  więcej  gości. Można się było fajnie bawić. W tym roku kupiłam sobie nową sukienkę, niebiesko – czarną. Nigdy nie byłam tak ubrana. Jeżeli chodzi o WTZ z Ujścia to naprawdę można się z nimi nieźle bawić, pogadać i co roku są ładnie ubrani. Zabawa była fajna.

Tekst: Jolanta Kowal

Fajnie się bawiliśmy z Warsztatem z Ujścia. Bardzo Wam dziękujemy, że  przyjechaliście na zabawę do  Margonina. Zabawa była fajna, karnawałowa i przyjemna! Ja się też super bawiłem. Był tort - duży, pychota i z palącymi świeczkami. Zapraszamy Warsztat z Ujścia do naszego Warsztatu do Chodzieży.

Tekst: Szymon Płonka

15 lutego 2015 roku bawiliśmy się w Margoninie w Restauracji Hania wspólnie z uczestnikami i kadrą WTZ z Ujścia.

"Wszystkie dziewczyny obtańcowałem, było sympatycznie. Tańczyłem też z panią kierownik z Ujścia, byłem największym szołmenem. Bardzo lubię pana Marka - podoba mi się muzyka, którą gra. Na parkiecie odpaliłem energię, bardzo dużo energii! Prowadziłem w tańcu węża z sympatyczną panią Krysią z naszej Fundacji. Fajne były dziewczyny z Ujścia! Planuję, żeby w przyszłym roku zabawa była dłużej" - Adam Roguski.

Więcej zdjęć w GALERII

 

10 lutego 2015 roku odbyły się wybory do Samorządu WTZ.Każdy uczestnik mógł oddać głosy na dwóch spośród dwunastu kandydatów. Na każdej urnie wyborczej znajdowało się zdjęcie, imię i nazwisko kandydata, a nad poprawnością głosowania czuwała komisja w składzie: Danuta Drzewiecka-Piechowiak, Marzena Szykowna i Elżbieta Smocikowska.

 

 

Wyniki:

W głosowaniu wzięło udział 31 uczestników.

Przewodniczącą została Michalina Wachowska, sekretarzem Paulina Opara a skarbnikiem Jolanta Kowal. Członkami zostali: Weronika Walczak i Marcin Miklejewski.
Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy udanej, pełnej ciekawych pomysłów kadencji.


 

A oto i oni :)
Od 14 lutego 2014 roku nasi uczestnicy są dowożeni nowym samochodem :-)

 

Dnia 9 lutego 2014 roku, o godzinie 14:00, w niedzielę, w Restauracji Komfort w Margoninie, rozpoczęła się nasza tradycyjna zabawa karnawałowa.

Imprezę  otworzyli nasi uczestnicy: Jola, Paulina i Krzysztof. Następnie zabrała głos nasza Pani Kierownik Małgorzata Staszewska. Zostały złożone podziękowania na ręce  Państwa Głąbiak,  Pana  Jana Kubackiego a także  Pana Marka Górzyńskiego. Wśród zaproszonych gości był też Przewodniczący Rady Powiatu Pan Wojciech Burzyński, któremu  przekazaliśmy nasze prace na Charytatywny Bal Starosty. W tym roku na balu odbędzie się licytacja na rzecz Stowarzyszenia Bioderko.

W tym roku na zabawie bawiliśmy się wspólnie z uczestnikami i kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej z Ujścia.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zabawa karnawałowa jak zawsze bardzo mi się podobała, można było się wyszaleć raz w roku. Zawsze na to czekam, a przy okazji spotkałam się z moją przyjaciółką z Ujścia Agnieszką Pawełczak. Pod koniec imprezy czuło się jakiś niedosyt i mało szaleństwa.

Tekst: Joanna Kienic

Podczas zabawy zostały wybrane Damy Balu, Kawalerowie Balu i oczywiście Król i Królowa Balu.

Jak zawsze był także piękny tort, który pokroili i podzielili wśród uczestników zabawy Król i Królowa.

13 lutego odwiedziliśmy  chodzieski PUNKT ADOPCYJNY DLA PSÓW.

Nie przyszliśmy jednak z pustymi rękoma - przynieśliśmy wcześniej zebraną karmę, koce, miski - wszystko to, co może się przydać bezdomnym psiakom w trudnym, zimowym okresie.


Wszystkich, którzy kochają zwierzęta i którym los psów nie jest obcy, zapraszamy w to niezwykłe miejsce - może uda się Wam tam znaleźć prawdziwego, czworonożnego przyjaciela.


Niestety karnawał w tym roku dobiega już końca.

Pielęgnując tradycję ostatniego dnia karnawału, tzw. podkoziołka, bawiliśmy się na dyskotece zorganizowanej przez nowo wybrany Samorząd.

Świętowaliśmy także 30. urodziny naszego kolegi Marcina.

Drogi Marcinie życzymy Ci dużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń i rozwijania swoich talentów.

5 lutego uczestnicy naszego Warsztatu wybrali nowy Samorząd.

Przewodniczącą została Paulina Opara, sekretarzem Paulina Kowalska a skarbnikiem Krzysztof Tews.  Członkowie to Kamelia Kramkowska i Marcin Miklejewski.

Gratulujemy :-)

W dniu 9 lutego w godzinach od 14:00 do 20:00 odbyła się zabawa karnawałowa  w Restauracji „Hania” w Margoninie. Zabawę rozpoczęła krótkim przemówieniem Pani Kierownik. Następnie nasz Starosta Julian Hermaszczuk przekazał  czek w wysokości  5900zł, który został zebrany na Balu Charytatywnym Starosty. Michalina Wachowska, Przemysław Kaniewski i Pani Kierownik złożyli podziękowania w imieniu uczestników i kadry.


Następnie  rozpoczęła się zabawa na której wszyscy dobrze się bawili. Przed godziną 17:00 zostały ogłoszone wyniki na Damy i Kawalerów oraz Królową i Króla Balu.
Damami Balu 2012 zostały: Ewelina Nowicka, Barbara Jaroszewska i Paulina Kowalska.Kawalerami Balu 2012 zostali: Cezary Janiszewski,  Piotr Sobkowski i  Szymon Dudziak.Królową Balu została Katarzyna Skrzypczak  a Królem balu został Adam Roguski.

 

 
Następnie wjechał tort z wulkanem, który zjedliśmy z apetytem. Zabawę uważam za udaną.
Tekst: Krzysztof Tews


 

Reszta zdjęć do obejrzenia w galerii

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
(Jan Paweł II)

PODZIĘKOWANIE

Panu Julianowi Hermaszczukowi
Staroście Powiatu Chodzieskiego

Panu Mirosławowi Juraszkowi

Wicestaroście Powiatu Chodzieskiego

W imieniu uczestników oraz pracowników
Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chodzieży
składam serdeczne wyrazy wdzięczności za zorganizowanie
"Balu Charytatywnego Starosty", a także licytacji na rzecz naszej działalności.

Tak okazana bezinteresowna pomoc, wrażliwość oraz otwarte serce
mobilizują nas do podejmowania nowych wyzwań.
Dzięki Panom poczuliśmy się docenieni i zauważeni w swojej codziennej,
jakże czasem trudnej pracy z drugim człowiekiem - za co szczególnie dziękujemy.

Z wyrazami uznania

Kierownik WTZ
Małgorzata Staszewska

Dnia 14 lutego 2011 roku odbyła się na Warsztacie dyskoteka walentynkowa. Sala była ustrojona  balonami w kształcie serc. Był też konkurs  z nagrodami pod tytułem „Czyje to buty”.  Zwycięzcy dostali  nagrody: doniczki z gliny, obrazy ceramiczne, ozdobne muszki i kwiaty. Podczas zabawy odczytane zastały życzenia walentynkowe.   Samorząd  także ufundował dla wszystkich walentynkowe  czekoladki. Bardzo mi się podobało, jestem za takimi Walentynkami.

                                                                                                          Paulina Kowalska

Dnia 9 lutego 2011 roku, w godzinach od 14:00 do 20:00 odbyła się Zabawa Karnawałowa w Restauracji „Komfort” w Margoninie.Przywitała nas Pani Kierownik, która życzyła nam dobrej zabawy, wznieśliśmy toast lampką szampana. Mieliśmy pyszny obiad, po którym zaczeliśmy tańczyć. Potem odbyły się wybory na Króla i Królową balu oraz Damy i Kawalerów. Damami zostali: Kamelia Kramkowska, Joanna Kienic i Paulina Opara a Kawalerami zostali: Karol Wożniak, Przemysław Kaniewski i Piotr Maćkowiak. Królową balu została Jolanta Kowal a Królem balu został Marcin Miklejewski, którym serdecznie gratulujemy. Król i Królowa balu pokroili tort, który wszystkim bardzo smakował do kawy. Zabawa była udana, można było trochę poszaleć.
                                                                                    Hubert Skrzypczak

 

"Każdy nowy dzień jest kwiatem,
który zakwita w naszych rękach.
Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
które tęskni, kocha i czeka".

Z okazji zbliżających się Walentynek wszystkim Internautom życzymy dużo szczęścia w miłości.


Serdecznie zapraszamy  do sklepu „ Arka”  w Chodzieży, ul. Reymonta, gdzie można kupić upominki i kartki dla ukochanej osoby.


Dnia  1 lutego 2011 roku  odbyły się wybory do Samorządu. Poprzedzała  je kampania wyborcza.  Na holu zostały powieszone plakaty wyborcze, które wykonywali sami kandydaci. 

Do Samorządu kandydowali: Szymon Płonka, Kamelia Kramkowska, Paulina Kowalska, Joanna Kienic, Hubert Skrzypczak, Przemysław Kaniewski, Michalina Wachowska, Katarzyna Skrzypczak, Marta Burzyńska, Daniel Nagórny, Paulina Opara, Hubert Księżniakiewicz, Magdalena Kaczmarek i Łukasz Jancon.

Skład nowego Samorządu:

Przewodnicząca: Michalina Wachowska
Skarbnik: Joanna Kieniec
Sekretarz: Paulina Kowalska 
Zzłonkowie : Katarzyna Skrzypczak  i Daniel Nagórny     

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Zbliża się Dzień Kobiet. To okazja aby przyjść do sklepu „Arka” w Chodzieży,  przy ulicy Reymonta, gdzie można kupić upominki dla Pań.

Serdecznie zapraszamy!

57

img_1546Zabawa karnawałowa odbyła się dnia  10 lutego w Margoninie, w Restauracji „Komfort”, w godzinach od 15:00 do 21:00. Był smaczny obiad: mięso, ziemniaki i surówka. Wszyscy się bawili  w rytm piosenek. Po raz pierwszy na zabawie odbyły się wybory Króla i Królowej Balu oraz Dam i Kawalerów. Królową Balu została Paulina Opara a Królem Balu Hubert Skrzypczak. Damami zostały: Magda Kaczmarek, Jola Kowal i Ania Sass. Kawalerami  zostali: Wojtek Połczyński, Piotr  Maćkowiak i Zbigniew Niepolski. Było zgaszone światło i wjechał duży tort, był smaczny i szybko znikał z talerzy.  Tańczyłam z Krzychem Tewsem,  Robertem  Niepolskim i z Ania Kowalską. Podobały mi się piosenki,  które były grane przez  pana Marka. Zabawa była bardzo fajna.

                                      Tekst: Agnieszka Troszczyńska

 

 


Coraz bliżej Dzień Zakochanych, czyli Walentynki. Warto wiec pomysleć o fajnym upominku dla ukochanej osoby. Takie na pewno znajdziecie w sklepie "Arka" w Chodzieży, serdecznie zapraszamy.

 

walent1     walent2

Przykładowa grafika Przykładowa grafika

 Przykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 No i nie obyło się bez niespodzianek. Nasz Samorząd zorganizował w ten dzień dyskotekę i żeby było świątecznie zamówił tort walentynkowy.  Po przyjeździe do cukierni, ku naszemu zaskoczeniu, okazało się, że tort zaginął  ( jak się później dowiedzieliśmy trafił do  Radomia ). Udało nam  się  jednak  jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Kupiliśmy kilka mniejszych torcików w kształcie serca. Były pyszne więc mimo „pechowego” piątku dyskoteka się udała i miło spędziliśmy walentynkowy dzień.

 

 

 Karnawał w pełni więc kolejny raz bawiliśmy się na zabawie karnawałowej, która odbyła się 6 lutego 2009 w restauracji „Komfort” w Margoninie. Był pyszny obiad i toast lampką szampana a zabawę  rozpoczęła krótkim przemówieniem Pani Prezes i Pani  Kierownik. Tańcom nie było końca, nastroje dopisywały, zajadaliśmy się pysznym tortem i  ciastkami. Kolejny raz możemy naszą zabawę  zaliczyć  do udanych.

Przykładowa grafika

Przykładowa grafika

 

Dnia 28 stycznia odbyły się wybory do Samorządu WTZ. Każdy uczestnik miał prawo głosu i mógł wybrać swojego kandydata. Głosowanie rozpoczęło się z samego rana a wyniki komisja wyborcza ogłosiła przed godziną 13:00. Gratulacją nie było końca! 

Skład Samorządu:

Przewodnicząca: Pulina Opara

Skarbnik: Eugenia Świerczak

Sekretarz: Wiesława Paprzycka

Członkowie: Weronika Walczak, Marcin Miklejewski 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

 

Dnia 30 stycznia 2008r., w godzinach od 14:00 do 20:00 w Restauracji „Komfort” w Margoninie, odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży. Na zabawę także w tym roku byli zaproszeni goście.  A na wstępie imprezy wznieśliśmy toast szampanem. Do tańca przygrywał nam wesołą muzykę nasz zaprzyjaźniony Pan Marek, był pyszny tort i dobra zabawa. Imprezę uważam za bardzo udaną.

                                                                                              Tekst: Joanna Kienic 

 

    

 

Dnia 13-stego lutego 2007roku odbyła się w Reustauracji Komfort w Margoninie, u Państwa Ewy i Jana Kubackich, warsztatowa zabawa karnawałowa. Trwała ona od 14:00 do 20:00. Na zabawie Pan Marek grał na organach i śpiewał, a do niego dołączyli  DJ  Łukasz, DJ Czareki i DJ Ola. Zabawę otworzyła pani Kierownik Katarzyna Ścigała. Jedliśmy  pyszny tort, który wszystkim bardzo smakował. Na imprezie bardzo mi się podobało,  tylko szkoda, że tak mało ludzi przybyło i że tak szybko tańczenie się skończyło. ( tekst:W. Paprzycka )

 

W dniu zakochanych, w dzień Walentynek

przyjmijcie życzenia byście byli zdrowi i milsi dla siebie.

W tym dniu miłosnym życzymy wszystkim dużo szczęścia!