Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

9 lipca 2018r.

Dzisiejsza rowerowa trasa liczyła aż 22 kilometry.

Z Warsztatu najpierw pojechaliśmy do Podanina, następnie przez miejscowości: Krystynka i Stróżewo dojechaliśmy do Jacewka. Tam pokonaliśmy dosyć dużą górkę i bardzo przyjemnym, długim zjazdem dojechaliśmy na ulicę Leśną w Chodzieży. Zadowoleni i dumni wróciliśmy na Warsztat planując kolejna wyprawę!
Gratulacje dla Pauliny, Damiana, Adriana, Szymona i Wojtka!

        6 lipca 2018r. odbył się pierwszy warsztatowy turniej tenisa stołowego. Druga część turnieju odbyła się  14 sierpnia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Była sportowa rywalizacja i dobra zabawa.
              Za zorganizowanie turnieju dziękujemy pani Dorocie Ryszewskiej - Łabędzikej i panu Wojciechowi Chyrze.

          5 lipca 2018r.  odbył się pierwszy w tym roku, wakacyjny rajd rowerowy. Piękną trasą leśną dotarliśmy do Pietronek, skąd przez Mirowo, Rataje i jezioro Miejskie wróciliśmy na Warsztat. Przejechaliśmy 17 km czasem trudną, piaszczystą drogą. 

            Gratulujemy uczestnikom rajdu: Paulinie Oparze, Adrianowi Szajowskiemu, Wojciechowi Połczyńskiemu, Szymonowi Płonce i Damianowi Reinke oraz instruktorom: Danucie Drzewieckiej - Piechowiak i Elżbiecie Smocikowskiej.
Pamiętajcie, że dla bezpieczeństwa jeździmy w kaskach i kamizelkach odblaskowych.

      29 czerwca 218 roku w piękny, upalny, piątkowy dzień, w ramach naszych zajęć, odbył się piknik nad jeziorem na przystani "LOK" w Chodzieży. To już taka nasza tradycja na zakończenie półrocza, także dlatego, że byliśmy jeszcze w ten dzień wszyscy razem. Teraz nastał czas urlopów i grupa moich koleżanek i kolegów ma czas wolny. A na pikniku był rejs po jeziorze Chodzieżanką i grill. Świętowaliśmy też imieniny moich przyjaciół. Kolejną atrakcją było wręczenie nagród za dobrą pracę i sumienne wykonywanie obowiązków. Sympatycznie minął ten dzień - Asia Kienic.

     21 lipca 2017 roku odbyła się piesza wyprawa, prowadząca przez wzgórze Gontyniec. Łącznie uczestnicy pokonali 16 kilometrów różnorodnej i niełatwej trasy. W wyprawie uczestniczyli: Katarzyna Skrzypczak, Jolanta Kowal, Kamelia Kramkowska, Ewa Kanty, Weronika Walczak, Marcin Miklejewski, Hubert Skrzypczak, Adam Roguski, Cezary Janiszewski, Piotr Sobkowski, Małgorzata Cyranowska, Danuta Drzewiecka - Piechowiak i Elżbieta Smocikowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Pokonaliście nie tylko kilometry, ale także własne słabości i niejedną górkę.

5 i 14 lipca 2017 gościliśmy w naszym Warsztacie dzieci z półkolonii. Instruktorzy przeprowadzili z nimi zajęcia w pracowniach: rękodzielniczej, ogrodniczo-plastycznej, stolarskiej , ceramicznej i komputerowej.

"W dniach 29-30 czerwca 2017r. wraz z uczestnikami WTZ byłam na wycieczce we Wrocławiu. Zajechaliśmy na miejsce koło 12:30, zakwaterowaliśmy się w Kamienicy pod Aniołami, przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Pierwszą atrakcją był przejazd tramwajem turystycznym o nazwie: "Jaś i Małgosia" po ulicach Wrocławia. W dwugodzinnej podróży  dowiedzieliśmy się wiele ciekawych wiadomości od pana przewodnika. Poznaliśmy Wrocław w "pigułce", podziwialiśmy piękne miejsca i budynki: dworzec kolejowy, Halę Stulecia, Politechnikę, mosty, pomniki. W godzinach wieczornych pojechaliśmy na Wrocławską Pergolę, gdzie znajdują się fontanny i o godzinie 21:00 rozpoczął się pokaz z muzyką. Pokaz zrobił na mnie duże wrażenie i bardzo mi się podobał. Wrocław to także miasto słynne z rozproszonych w rożnych miejscach figurek krasnoludków. Udało mi się znaleźć trzy. Wycieczka była super!" - Katarzyna Skrzypczak.

 

"Bardzo podobał mi się Ogród Zoologiczny i Afrykarium. Widziałam dużo zwierząt żyjących w wodzie i na lądzie. Fajną atrakcją był rejs statkiem "Goplana" po rzece Odrze. Po rejsie poszliśmy na most zakochanych, oraz do katedry. Następnie zjedliśmy pyszny obiad i poszliśmy do autokaru. Jak do niego wsiedliśmy to zaczęło padać. Wrocław pożegnał nas deszczem" - Jola Kowal.

 

17 lipca byliśmy na pysznej pizzy w klubie "Kadr".

10 lipca byliśmy w Młodzieżowym Domu Kulturyw Chodzieży i oglądaliśmy wystawę obrazów Tomasza Perlicjana zatytuowaną "Wstrząśnięte i Zmieszane". "Wystawa była ciekawa, najbardziej podobał mi się obraz pt.: "Sosnowa laska", którego cena wynosi 5000zł" - Marcin Miklejewski.

10 lipca odbył się rajd rowerowy trasą trzech jezior chodzieskich( 14,5km ).

Wcale nie było tak łatwo i prosto bo zakrętów było dużo, i górki były, i piach, i nawet korzenie... Wszyscy jednak doskonale sobie poradzili... Udało się spalić kalorie i nazbierać endorfiny na weekend. Uczestnikom rajdu należą się wielkie gratulacje!!!Oczywiście planujemy już kolejne wyprawy.

 


Serdecznie dziękujemy panu Arkadiuszowi Zimnemu za podarowanie trzykołowego roweru.Frajda z przejażdżki była wielka, szczególnie dla tych, którzy pierwszy raz w życiu mogli wsiąść na rower.


29 czerwca bawiliśmy się na pikniku w Zbyszewicach.


26 czerwca Nasz Samorząd zorganizował nam piknik nad jeziorem na przystani LOK. Atrakcji było dużo Emotikon smile Oprócz kiełbasek z grilla mieliśmy rejs "Chodzieżanką", oraz spacer wokół jeziora. Złożyliśmy także życzenia czerwcowym solenizantom. Wszyscy uczestnicy , którzy sumiennie pracowali otrzymali dyplomy i nagrody.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu prezesowi Eugeniuszowi Sobkowskiemu za przemiłą gościnę i zafundowanie rejsu po jeziorze.

Smacznie i przyjemnie spędziliśmy wakacyjny czas, poza Warsztatem, w czwartek 17 lipca. Wszyscy poszliśmy na chodzieski Rynek na pizzę.

Od 1 lipca 2014 roku mamy nowego pracownika, rehabilitanta, Pana Wojciecha Chyrę, którego serdecznie witamy.

 W dniu 30 czerwca 2011 roku odbył  się piknik nad Jeziorem Miejskim, w Chodzieskim Klubie Żeglarskim LOK. Było bardzo fajnie, zjedliśmy kiełbasę  z grilla i sok piliśmy, były rozdawane prezenty imieninowe uczestnikom Warsztatu. Część naszych kolegów i koleżanek od lipca szła na wakacyjny urlop. Dziękujemy Panu Sobkowskiemu za udostępnienie terenu i sprzętu.W dniach od 13 do 16 czerwca byliśmy na wycieczce w Gnieźnie , Biskupinie, Kruszwicy, Ciechocinku, Toruniu, Chełmnie i Ostromecku. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Katedrę w Gnieźnie, pojechaliśmy do Biskupina, gdzie zwiedziliśmy osadę, zjedliśmy obiad, następnie  pojechaliśmy do Hotelu „Daglezja”  w Przysieku, gdzie mieliśmy nocleg. W drugim dniu jechaliśmy do Kruszwicy,  zwiedzaliśmy  wieżę  Popiela,  jezioro Gopło. Następnie pojechaliśmy do Ciechocinka. Tam  zwiedzaliśmy fontannę Jasia i Małgosi, tężnie.  Obiad zjedliśmy w Przysieku potem był czas na odpoczynek a wieczorem był grill, na którym  jedliśmy kiełbasę i karkówkę. Odbyła się także zabawa taneczna. W trzecim dniu jechaliśmy  do  Moto - Areny  w Toruniu, potem zwiedzaliśmy zabytki,  byliśmy w Planetarium. Każdy miał czas wolny aby zakupić pierniki toruńskie, pamiątki, zjeść pysznego loda.  Wieczorem pojechaliśmy autobusem na rejs statkiem po Wiśle, który zrobił na nas duże wrażenie. Widzieliśmy pięknie oświetlony Toruń nocą.   W czwartym dniu  spakowaliśmy walizki i pojechaliśmy do Chełmna  zwiedzić miasto zakochanych, gdzie była oblegana przez wszystkich  ławka zakochanych. Z Chełmna jechaliśmy   do Ostromecka, zwiedziliśmy pałac i  jechaliśmy do  KFC na obiad. Szczęśliwi dojechaliśmy do domu. Tekst: Hubert Skrzypczak


                                                                                                                          

                              

12 czerwca, w niedzielę, odbył się kolejny, już 15, Piknik Integracyjny w Zbyszewicach. Jak zawsze były przejazdy bryczką, konkursy, malowanie twarzy dzieciom, przewozy wozami strażackimi i łódkami. Odbył się też pokaz gaszenia samochodu przez strażaków. Był  bigos z kiełbasą, zupy, lody kawa i placki. Do tańca przygrywał pan Marek, było bardzo dużo ludzi.  

 

 

Nadszedł długo przez wszystkich oczekiwany czas urlopów i wypoczynku.

Wszystkim zapracowanym życzymy dużo sił do pracy i wytrwałości w oczekiwaniu  na upragniony urlop. Natomiast wszystkim wypoczywającym życzymy dużo słońca, radości ,oderwania się od szarej rzeczywistości, szaleństwa i zabawy.

Witajcie drodzy Internauci odwiedzający naszą stronę. Wakacje w pełni,  nadszedł czas urlopu i część z nas już wypoczywa, a niektórzy jeszcze pracują i czekają na wypoczynek. Urlop to  całkiem fajny czas, bo można zrealizować swoje plany wyjazdowe, na które się czasem czeka cały rok i wyjechać w góry, nad morze, lub do rodziny albo wypocząć na łonie natury. Wypoczywającym życzymy udanego odpoczynku, a pracującym cierpliwości i wytrwałości w  pracy.

                                                                                                    A. Kienic

 

Kolejne spotkanie odbędzie sie 8 sierpnia ( środa ) o godzinie 16:00 koło Kościoła Nawiedzenia Najświętrzej Maryi Panny ( Nowy Kościół ) w Chodzieży.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 11 września (wtorek ) o godzinie 16:00 w Chodzieskim Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia.