Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

        Dnia 29 stycznia 2017 roku odbyła się coroczna zabawa karnawałowa w Restauracji "Komfort" w Margoninie. Po raz kolejny bawił się z nami WTZ z Ujścia. Zabawę otworzyła pani Kierownik z nowym Samorządem. Ja, jako nowy skarbnik samorządowy, wręczyłam panu Janowi Kubackiemu obrazek ceramiczny w drewnie. Również wznieśliśmy toast lampką szampana. Po pysznym obiedzie zaczęły się tańce. Tańczyłam głównie z Pawłem Ślotem. W przerwach miedzy tańcami można było zjeść ciasto i owoce, czy też kupić coś sobie w barze. Zamówiłam sobie deser lodowy z owocami. Był też konkurs na Króla i Królową Balu, oraz na Damy i Kawalerów Balu. Zostałam drugą damą i dostałam szarfę, dyplom i poduszkę z królikiem. Po koronacji wznieśliśmy toast, zjedliśmy też pyszny tort i poszliśmy tańczyć dalej. Zabawa była udana, bawiłam się świetnie - Paulina Kowalska.

Tak bawiliśmy się na zabawie karnawałowej 29 stycznia 2017 roku w Restauracji "Komfort" w Margoninie.

Druga część uczniów z klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży uczestniczyła 26 stycznia 2017 w zajęciach ceramicznych w naszym Warsztacie.

 

Delegacja z naszego Warsztatu miała przyjemność uczestniczyć 24 stycznia w prelekcji pt. "Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej dla organizacji pozarządowych", oraz w montażu słowno - muzycznym pt. "Boże Narodzenie z Aniołami". Na wydarzenie zostaliśmy zaproszeni do Chodzieskiego Domu Kultury przez Starostę Chodzieskiego oraz Młodzież i Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży.


"Bardzo podobało mi się przedstawienie wykonane przez młodzież. Część młodzieży występowała w strojach aniołów. Na ekranie były wyświetlane slajdy z aniołami, a w głośnikach płynęła bardzo dobrze dobrana muzyka i fragmenty piosenek. Na scenie pojawiał się także dym przypominający dusze" - Jola Kowal.

     23 stycznia 2017 roku uczestnicy naszego Warsztatu wybierali członków nowego Samorządu, który będzie ich reprezentował przez kolejne 2 lata.  W wyborach wzięło udział 34 z 35 uprawnionych do głosowania. Nad poprawnością wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: Justyna Ziegenhagen, Danuta Drzewiecka - Piechowiak i Elżbieta Smocikowska. 

A tak wygląda skład nowego Samorządu:

Przewodnicząca - Paulina Opara

Skarbnik - Paulina Kowalska

Sekretarz - Krzysztof Tews

Członkowie: Weronika Walczak i  Adam Roguski

Kochani gratulujemy Wam i życzymy, abyście tryskali pomysłami i aby nie opuszczał Was zapał ienergia do pracy!

 

20 stycznia 2017r. pojechaliśmy do Muzeum Chodzieskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zwiedziliśmy tam różne eksponaty: miecze, stroje, mundury, naczynia i figurki z porcelany. Dowiedzieliśmy się o przeszłości Chodzieży, która dawniej była nazywana Kolmar. Wizyta wszystkim się podobała, najbardziej Piotrowi Maćkowiakowi. Ciekawe były stroje z różnych epok. Chętnie jeszcze raz obejrzymy wystawę, tym bardziej, że ma być nowa w maju - uczestnicy z pracowni ceramicznej: Paulina Opara, Paulina Kowalska, Piotr Maćkowiak i Adrian Szajowski.

 

18 stycznia 2017 roku odwiedzili nas uczniowie z klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży.

Pani kierownik oprowadziła gości po Warsztacie, pokazała nasze pracownie i prace, które wykonujemy. Następnie przyszedł czas na lepienie walentynkowych serduszek z gliny w pracowni ceramicznej, pod kierunkiem Danuty Drzewieckiej-Piechowiak. O tym, co uczestnicy robią w pracowni ceramicznej opowiedział Adrian Szajowski.

Jeśli nie wiecie jeszcze na kogo przekazać w tym roku swój 1% podatku, to zachęcamy abyście wsparli Obywatelską Fundację na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży, która prowadzi nasz Warsztat.

21 grudnia 2016 roku uczestniczyliśmy w Spotkaniu Wigilijnym w Restauracji - Hotelu "Gościna" w Podaninie, które ufundowała nam
Obywatelska Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży. Serdecznie dziękujemy!

"Bardzo miło będę wspominała warsztatowe Spotkanie Wigilijne, które zasponsorowała nam nasza Fundacja. Odbyło się w rodzinnej atmosferze. W czasie spotkania przekazaliśmy drewniany wózek, wykonany w pracowni stolarskiej, na ręce pana starosty Juliana Hermaszczuka. Wózek weźmie udział w licytacji na tegorocznym Balu Starosty. Składaliśmy sobie życzenia, łamaliśmy się opłatkiem i zostaliśmy obdarowani świątecznymi prezentami" - Joanna Kienic.

"Na Wigilii bardzo mi się podobało i było super. Fajnie, że pierwszy raz mogliśmy pójść do restauracji. Dostaliśmy prezenty - plecaki, aniołka z gliny i słodycze. Wczorajszy dzień był naprawdę udany" - Paulina Opara.

"Jestem pod wrażeniem tegorocznej Wigilii. Jestem dumna, że pierwszy raz byliśmy w restauracji. Jedzenie było wyśmienite" - Wiesława Paprzycka.

"W tym roku Wigilia była inna, w restauracji. Bardzo mi się podobała. Był barszcz do pica, była sałatka, pierogi i tradycyjny karp. Był też deser - ciasto z lodami. Przybyli zaproszeni goście, była też telewizja" - Agnieszka Troszczyńska.

"Bardzo podobała mi się Wigilia w restauracji. Była miła atmosfera, wszyscy byli ładnie ubrani. Stoły były ładnie ustrojone czerwonymi świeczkami i złotymi wstążkami. Naprawdę było super. Przybyli goście: starosta i wicestarosta oraz członkowie naszej Fundacji. Była też nasza przyjaciółka pani Lucyna Brzeźniak. Fundacja podziękowała pani Lucynie za lata pracy i wręczyła prezent" - Jolanta Kowal.

16 stycznia bawiliśmy się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd WTZ na zakończenie 2- letniej kadencji. Był pyszny tort i wspólna zabawa w dyskotekowych rytmach.  Członkom Samorządu dziękujemy za ciężką pracę i zaangażowanie w sprawy Warsztatu.


Poznaliśmy kandydatów do wyborów na nową kadencję. Dwunastu chętnych uczestników zaczyna swoją kampanię wyborczą!

 

Kandydatom życzymy powodzenia i zwycięstwa w wyborach 29 stycznia!

 

Z inicjatywy Samorządu uczestników naszego Warsztatu została zorganizowana zbiórka na bezdomne psy, które przebywają w Punkcie Adopcyjnym w Chodzieży.


Zebraliśmy: 25,5 kg suchej karmy, 6 kg ryżu, 17 kg kaszy, 6 kg makaronu, 23 duże i 3 małe puszki z karmą,

4 ręczniki, 3 kiełbasy, 1 szczotkę, 1 piłkę i 3 kości.


31 stycznia 2014 roku wszyscy zanieśliśmy zebraną żywność do Punktu Adopcyjnego dla Psów w Chodzieży.

31 stycznia 2014 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, odbyło się podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moje anioły". Wręczone zostały dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników  zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej, wyróżnionych i nagrodzonych.

W konkursie wzięło udział ponad 800 prac z całej Polski, tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczestników.


Przypominamy, że wyróżnienie otrzymał Adam Roguski,  a do wystawy pokonkursowej zostały zakwalifikowane prace: Jacka Furlatowskiego,Katarzyny Skrzypczak,Krzysztofa Tewsa,Joanny Kienic,Agnieszki Troszczyńskiej,Weroniki Walczak,Pauliny Opary,Wojciecha Połczyńskiego,Michaliny Wachowskiej, Magdaleny Kaczmarek i Jolanty Kowal.

Gratulujemy także  opiekunom: Eleonorze Goral, Agnieszce Mazur, Danucie Drzewieckiej - Piechowiak i Elżbiecie Smocikowskiej.

Pozostałe zdjęcia w galerii.

30 stycznia 2014 roku troje uczestników naszego Warsztatu: Agnieszka, Paulina i Marcin, z instruktorami Danką i Sebastianem, odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży.Ekipa z WTZ przygotowała zajęcia z prehistorii zukochanymi przez dzieci dinozaurami.

Marcin pokazał dinozaury ulepione przez siebie z gliny, a każdy uczestnik zajęć mógł na chwilę poczuć się jak archeolog i odkrywać skamienieliny ( kawałek szkieletu dinozaura lub muszlę ).
Stworzony został również wielki drapieżnik z pokolorowanych wspólnie części obrazka.  Pokaz zdjęć z wykopalisk oraz krótka historyjka o przygodach Myszki Miki z dinozaurem były dopełnieniem bardzo udanego spotkania. Wszyscy bawili się świetnie.

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii.

22 stycznia 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży dokonano oceny prac nadesłanych na II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Moje Anioły. Na konkurs wpłynęło 817 prac wykonanych na płaszczyźnie i przestrzennych.

W konkursie brali udział także uczestnicy naszego Warsztatu

w kategorii wiekowej powyżej 15 lat.

Wyróżnienie otrzymał Adam Roguski.

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymali:

Jacek Furlatowski, Katarzyna Skrzypczak, Krzysztof Tews, Joanna Kienic, Agnieszka Troszczyńska, Weronika Walczak, Paulina Opara Wojciech Połczyński, Michalina Wachowska.


Naszym uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie konkursu z wystawą prac i rozdaniem nagród odbędzie się 30 stycznia o godzinie 18:00

w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, zapraszamy!

Nowy rok rozpoczęliśmy w tanecznych rytmach! 7 stycznia Samorząd WTZ zorganizował dyskotekę, ze słodkim poczęstunkiem.

Jak co roku odbył się bal karnawałowy w Restauracji Komfort w Margoninie. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczestników i kadrę z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gębicach. Bal przebiegał w miłej i radosnej atmosferze, nasi goście byli zaskoczeni tak gorącym przyjęciem. Miałem wielki zaszczyt zostać królem balu, z czego byłem bardzo dumny, królową została koleżanka Magda. Zabawa była bardzo udana, jestem bardzo szczęśliwy i pełen wigoru. Mam wielką nadzieję, że spotkamy się znów za rok w tym samym składzie.

Tekst: Przemek Kaniewski


Czternastu uczestników naszego Warsztatu wzięło udział  w projekcie „Samodzielni w ekonomii społecznej”, którego realizatorem była Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, a partnerem Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Projekt ten współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od 14 do 18 stycznia byłam na szkoleniu w Chwalimiu koło Okonka, było fajnie. Mieliśmy tam wykłady na temat  pracy: jak założyć  swoją firmę, jak oszczędzać pieniądze i jak radzić sobie ze stresem, który często przeszkadza nam w codziennym życiu. Oglądaliśmy film o zawodzie pilota. W wolnej chwili grałam w warcaby, bierki, karty, w chińczyka i wyszywałam obrazek. Zajęcia prowadziła Pani Asia i Pan Tomek z Poznania. Jestem zadowolona z wyjazdu, bardzo mi się podobało.

Agnieszka Troszczyńska

Wszystkich zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej zapraszamy na stronę internetową Centrum Ekonomii Społecznej Osób Niepełnosprawnych:

www.ceson.pl

18 stycznia 2013 roku wzięliśmy udział w kuligu, który zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży.

Na kuligu było fajnie. Jechaliśmy w lesie na sankach za traktorem i co kawałek się wywracaliśmy i było śmiesznie. Takich wypadów powinno być więcej. Muszę jeszcze dodać, że było ognisko i  pieczenie pysznych kiełbasek.

Marta Burzyńska

Kto nie skorzystał z takiej szansy może nam tylko pozazdrościć aktywnie spędzonego popołudnia. Za tak udaną integrację serdecznie dziękujemy organizatorowi -MOSiR Chodzież i życzymy więcej takich pomysłów.

7 stycznia 2013 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży dokonał oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny MOJE ANIOŁY, w którym wzięli udział nasi uczestnicy. Wyróżnione zostały prace Anny Sass i Piotra Maćkowiaka. Drugie miejsce zajęła Weronika Walczak.

Uroczyste  podsumowanie konkursu – wystawa prac i wręczenie nagród, odbyło się 10 stycznia o godzinie 17:00. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom: Agnieszce Mazur, Danucie Drzewieckiej-Piechowiak  i Elżbiecie Smocikowskiej.

 

Z radością informujemy, że od niedawna nasze prace można także zakupić w sklepie "Stroik Kwiaciarnia", który znajduje się w Chodzieży na ul. Wojska Polskiego 17.

 

 

 

Zapraszamy do brania udziału w konkursie i rozpowszechniania tej informacji.

 

Dzień Babci - 21 styczeń

Dzień Dziadka - 22 styczeń

Pamiętając o zbliżającym się Dniu Babci i Dniu Dziadka zapraszamy do kupowania kartek i upominków w sklepie "Arka" w Chodzieży, ul. Reymonta.

 

 

Dnia 31.12.2010  roku odbyła się na Warsztacie    dyskoteka sylwestrowa, którą zorganizował  nam Samorząd. Na zabawie była różnorodna   muzyka puszczana z laptopa, była też kula dyskotekowa i spuszczone rolety, co dało efekt prawdziwej dyskoteki. Dyskoteka bardzo mi się podobała myślę, że w przyszłości powinno być więcej takich imprez.      
                                            
                                  tekst:  Paulina Kowalska               
                                  
                                                                                                                                      

22  stycznia 2010 roku  Miejska Biblioteka w  Chodzieży  zorganizowała  spotkanie  z Joanną  Szczepkowską,  na które zostaliśmy zaproszeni. To polska aktorka  filmowa i teatralna, autorka książek „4 czerwca”, „ Sześć minut przed czasem.” Zabraliśmy od nas mały upominek, była telewizja, można było pójść po autograf. Spotkanie bardzo mi się podobało, było fajnie. 

                                                                                       tekst: Paulina  Opara

 

szczep2szczep1

Serdecznie zapraszamy do kupowania kartek i upominków z okazji zbliżającego sie Dnia Babci i Dziadka, w sklepie "Arka" w Chodzieży na ulicy Reymonta.

 

       1                    3

Cały czas wszystkich serdecznie zapraszamy do sklepu "Arka" na ulicy Reymonta w Chodzieży, gdzie znajdują sie nasze prace, które można kupić. Obecnie szczególnie zapraszamy do kupowania kartek i upominków z okazji zbliżających się Walentynek.                                                             

 

Dnia 31 grudnia samorząd zorganizował dyskotekę sylwestrową na WTZ. Grała czadowa muzyka i wszyscy bawili się super.

 

Przykładowa grafika

Przykładowa grafika

   

Dnia 21 grudnia 2007 roku odbyła się coroczna wigilia warsztatowa, tyle tylko, że z opóźnieniem, bo była zaplanowana na godzinę 11:00  a odbyła się o 11:30. A to dlatego, że zaproszeni goście się spóźnili. I z tego powodu byliśmy zdenerwowani bo przygotowaliśmy na tą okazję przedstawienie. Ale pomijając ten fakt, to było łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i dostaliśmy również prezenty. Były także jak co roku pyszne potrawy wigilijne takie jak: karp, barszcz czerwony oraz kapusta z grzybami. Po konkretnym jedzeniu brakowało nam kawy do ciasta.

                                                                                Tekst: Joanna Kienic

 

 

 

10 stycznia, w ramach zajęć zawodoznawczych, z naszego warsztatu grupa osób pojechała do Piły do Zakładu Aktywności Zawodowej. Zapoznali się oni z pracą w poszczególnych działach: poligraficznym, porządkowym, dekoracyjnym i krawieckim. W zakładzie pracuje 60 osób, każdy ma swoje stanowisko pracy, na którym zdobywa doświadczenie, uczy się samodzielności, nabywa umiejętności i wykonuje konkretne czynności. Przyjęto nas bardzo miło i serdecznie. Naszym zdaniem każdy z nas znalazłby tam jakąś pracę dla siebie.
 
 
     

Każdy kończący się rok skłania  do refleksji i podsumowań. Oto najwarzniejsze ( według nas ) warsztatowe  wydarzenia mijającego roku:

 

1. Pożegnanie wieloletniej kierowniczki, Pani Lucyny Brzeźniak, która przekazała pałeczkę pani Katarzynie Maras w dniu 1 lutego.

2.W Restauracji "Komfort" w Margoninie odbyła się zabawa karnawałowa (23 luty).

3.Wprowadzenie zajęć zawodoznawczych (poznaliśmy już przepisy i prawa osób niepełnosprawnych, a także zapoznaliśmy się z kodeksem pracy, również odbyły się wyjazdy do różnych zakładów pracy). 

4.5 osób odbyło praktyki zawodowe w  Centrum Ceramiki i Technologii w Budzyniu i otrzymały zaświaczenia.

5. Uczestniczyliśmy w Targach Promocji sprzedając losy ( 3 czerwca ).

6.Odbyła się wycieczka do Krakowa (19-21 czerwca). 

7.Braliśmy udział w kolejnym Pikniku Integracjnym w Zbyszewicach (11 czerwca).

8.Wybraliśmy naszych przedstawicieli w wyborach do Samorządu WTZ ( 11 września ).

9.Zorganizowaliśmy wystawę "Codzienne Anioły" w MDK - u (16 listopada).

10.Współorganizowaliśmy i uczestniczyliśmy w dyskotece andzejkowej w LO w Chodzieży  (21 listopada).

11. Odbyła się wystawa naszych prac w sklepie "Arka" (1 grudnia).

12. Rada Programowa wyróżniła i przyznała premie kilku uczestnikom Warsztatu za: wysoką frekwencje, zaangażowanie w pracę i działalność w Samorządzie  (19 grudnia ).

13.W naszym Warsztacie odbyło się Spotkanie Wigilijne (20 grudnia).

Uważamy ten rok za udany, mógłby być jednak nieco lepszy. ( tekst: E.Świerczak )